06.11.2020
V nostalgickém vzpomínání na závodění v minulosti ještě setrváme a pokračujeme dalším unikátním záznamem z 9. mezinárodního závodu v Ouběnicích, který se jel před začátkem sezony o víkendu 14.-15. dubna 1984. V něm se podařilo české posádce Novotný-Lundák prodrat na stupně vítězů mezi vícemistry světa Brockhausen-Rebele!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V roce 1984 se ouběnickým pořadatelům bohužel nepovedlo sezvat tolik hvězdných posádek, jak tomu bylo v předešlých ročnících. Příčin bylo několik, především termínová kolize s jinými mezinárodními podniky nebo ukončení aktivní kariéry. I přesto přijeli někteří pravidelní účastníci mistrovství světa v čele s vicemistry světa Brockhausenem a Rebelem z NSR. Na sportovní podívané to nic neubralo. Do závodu zasáhlo také mnoho československých posádek. Některé promluvily do pořadí v první desítce.


Foto: Československé posádky, zleva bratři Liškové, Novotný, Lundák, Vodenka, Tlučhoř, Pohořal a Polívka, Vrchota, Vojč, Černý, Bažant, Kamenár, Trkal, Josef a Jiří Přibylové


VIDEO 1: Zákulisí a slavnostní zahájení

V prvním amatérském videu se nám naskýtá nebývalý náhled do zákulisí závodního dne v Ouběnicích, který dokumentuje čilý ruch v depu, ale také i v ochozech na diváky. V poslední řadě pak můžeme vidět i slavnostní nástup a zahajovací ceremonii před odpoledními jízdami.
„Finálový závod se stal lahůdkou a v závěru i značným dramatem. Vedení si dlouho drželi Königsdorfer–Glück před velkými favority Brockhausenem–Rebelem. Ve druhé třetině jízdy se po opakovaných útocích přece jen prosadili favorité. Obecenstvo se však soustředilo na třetí posádku v dosavadním pořadí, kterou byla dvojice Novotný–Lundák. Ti jeli životní závod. V předposledním kole se dokonce na chvíli probojovali na druhé místo. Ani další naše posádky nezaostaly a na osmém místě se objevil Háček se Šimůnkem. Deváté a desáté si pohlídali Vrchota s Makovcem a Polívka s Průchou,“
výňatek z knihy Anabáze Františka Hejnala – AMK Ouběnice 1965-95.


VIDEO 2: Závody
Celkové výsledky:
1. Brockhausen-Rebele (NSR, Yamaha 980), 2. Königsdorfer-Glück (NSR, Yamaha 980), 3. Novotný-Lundák (ČSSR, Jawa 600), 4. Bodenhöfer-Luitz (NSR, Zusel-WASP 998), 5. Köder-Köder (NSR, WASP Weslake 950), 6. Deschemacker-van den Dijck (Belgie, Jawa WASP 620), 7. Loreter-Kloo (Rakousko, Norton 980), 8. Háček-Šimůnek (ČSSR, Jawa 600)


Pod článkem naleznete pár fotografií z tohoto závodu a dále i program se startovní listinou!(joh)
Foto: Archiv AMK Ouběnice

6.11.2020

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.