14.11.2020
Během pátečního dne potvrdila Yamaha Motor Co., Ltd. a Yamaha Motor Racing, že se Cal Crutchlow stává novým testovacím jezdcem Yamaha Factory Racing Test Teamu pro sezónu 2021. Zkušený britský závodník se tak vrací k Yamaze, se kterou v MotoGP začínal. Na této pozici vystřídá Jorge Lorenza.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Crutchlow začne testovat počínaje testovacím shakedownem v malajsijském Sepangu od 14. do 16. února. Zúčastní se také oficiálních testů IRTA a dalších soukromých testů Yamaha, jejíž cílem bude pomoci konstruktérům s vývojovým programem MotoGP. Cal má deset let zkušenosti v královské kubatuře MotoGP a jezdil u třech výrobců motocyklů, takže to z něj dělá ideálního jezdce na tuto pozici.

 

Pokud bude testovací program považován za úspěšný, mohl by se Cal znovu postavit na startovní rošt, v případě, že by některý z jezdců Yamahy byl nucen vynechat Grand Prix kvůli zranění nebo nemoci.

 

Lin Jarvis - generální ředitel Yamaha Motor Racing

„V první řadě bych chtěl říci, vítej zpět Cale! Stále si pamatuji, když nás Cal poprvé v YMR navštívil před mnoha lety jako čerstvý mistr světa ve třídě supersport. Vzpomínám si, že jeho přáním bylo v budoucnu přejít do MotoGP. Po počátečním přechodu do superbiků s námi strávil tři sezóny v týmu Monster Energy Yamaha Tech3 a poté dalších sedm let získával zkušenosti s dvěma našimi hlavními konkurenty. Tyto cenné zkušenosti, spojené s jeho klidným přístupem nám jednoznačně prospějí, při snaze vylepšit YRZ-M1 s plným testovacím programem v příští sezóně.

 

S Jorgem jsme plánovali a doufali v silný program již letos. Náš tovární testovací tým však musel pozastavit své plány, již od března, z důvodu ovlivnění pandemie COVID-19. Mrzí nás, že jsme nebyli schopni splnit náš testovací program a realizovat nastavené cíle. Přejeme Jorgemu všechno nejlepší v jeho budoucích projektech a děkujeme mu za mnohaletou spolupráci s Yamahou.“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Motogp.com

Foto: Facebook Cal Crutchlow

14. 11. 2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.