15.11.2020
Vypadá to, že jednomu ze superkrosových šampionů chybí touha znovu závodit. Australská motoristická ikona Chad Reed připustil, že je stále méně a méně pravděpodobné, že by naskočil coby hostující jezdec do závodů Monster Energy Supercross série v příštím roce. Postrádá totiž chuť tak učinit.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Osmatřicetiletý Reed ukončil plnohodnotnou sezónu výsledkem v TOP 10 dne 7. června 2020 v Salt Lake City. Připustil však, že by se mohl vrátit alespoň jednorázově a závodit v roce 2021 v Utahu. Nicméně tato jeho touha postupně ochabuje, protože se celá rodina věnuje BMX závodům, v nichž se neustále zdokonalují jejho děti. A právě rodina je pro něj hlavním centrem pozornosti. Vzhledem k tomu, že se první kolo AMA SX kvapem blíží (16. ledna 2021) a Reeda to doposud nikterak nevzrušovalo, na návrat to opravdu nevypadá. 
 

Monster Energy Supercross 2021 se pojede pouze s 20-25 % návštěvníků, což mají za vinu koronavirové restrikce. A zatím to tedy nevypadá, že by se něco mělo změnit. Sice je v plánu odjet 17 kol, ale z určitého úhlu pohledu to není zrovna atraktivní. 

 


"Myslím, že jsem skončil,"
řekl Reed serveru MotoOnline.com.au. "Malá část mojí osoby chce příští rok závodit. Upřímně jsem o tom ale vůbec nepřemýšlel, protože jsem byl coby táta zaneprázdněný BMX. Kvůli všem těm omezením nemám vůbec touhu závodit, protože by to pro mě nebyla taková zábava." 

Ať už se Chad v budoucnu někde na závodech objeví, nebo ne, může se to vzít tak, že svoje si už odjel. Má za sebou opravdu pozoruhodnou kariéru coby profesionální jezdec a dvojnásobný šampion 450SX, který zůstal konkurenceschopný i po pětatřicátém roce od jeho narození. Celé dvě dekády tak na samotném vrcholu závodil mezi několika generacemi jezdců. 

Chtěli byste legendu #22 ještě vidět na startu AMA SX? 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroj: Motoonline
Foto: FB Chad Reed
15.11.2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.