16.11.2020
Včera se na okruhu ve Valencii odjel předposlední závod šampionátu MS silničních motocyklů. Jako leader průběžného pořadí startoval do závodu Joan Mir se Suzuki, který na konci závodu mohl slavit historicky první titul mistra světa v MotoGP se čtyřtaktním strojem japonské továrny.

Do včerejšího závodu, který startoval v 14:00 SEČ vyrážel Joan Mir, až z 12. místa na startovním roštu. Aby se tento jezdec mohl radovat z titulu, tak potřeboval bezpodmínečně dojet na sedmém místě a španělský rodák to dokázal! Do cíle včerejšího závodu dojel se ztrátou necelých 9 sekund na vítěze Franca Morbidelliho a připsal si do své sbírky titul mistra světa!

Závod kategorie MotoGP vyhrál Ital Franco Morbidelli, který si tak upevnil v šampionátu prozatimní druhé místo, které bude chtít příští víkend na okruhu v Algarve rozhodně potvrdit a stát se vicemistrem světa. Druhý včera skončil Jack Miller a pro třetí místo si dojel Pól Espargaro.

V kategorii Moto2 jsme včera mohli vidět zběsilou jízdu Itala Fabia Di Giannantonia, který ovšem v posledním kole havaroval z prvního místa a přenechal tak vítězství Jorge Martin, následovaný Hectorem Garzem a Italem Marco Bezzecchim.

V kategorii Moto3 předváděl po celý závod one-man show Rául Fernandez z továrního týmu Red Bull KTM Ajo, ovšem poslední dvě kola před cílem ho dojeli pozdější vítěz závodu Tony Arbolino a Segio Garcia, který skončil nakonec druhý.

Čech Filip Salač se včerejšího závodu nezúčastnil vinou pátečního pádu, když si přivodil zranění hrudníku.