17.11.2020
Předběžné kalendáře FIM Speedway Grand Prix i dalších světových závodů v disciplíně plochá dráha jsou zveřejněny a potěšily bezpochyby také české fanoušky. V prvně jmenované sérii nechybí pražská Markéta, kde se motory plochodrážních motocyklů rozburácejí 5. června 2021.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Český podnik se tak stane nejdéle působícím závodem v kalendáři tohoto významného seriálu, jehož je součástí již od roku 1997. „Pořadatele z pražské Markéty musím pochválit, jako jediní společně s polskými pořadateli v letošním roce dokázali uspořádat podnik FIM Speedway Grand Prix. Všichni ostatní své závody zrušili a je tak logickým vyústěním této situace zařazení pražského do kalendáře tohoto věhlasného seriálu i v roce 2021,“ ocenil pořadatele v čele s Pavlem Ondrašíkem prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

 

Pardubická Zlatá přilba bude opět hostit podnik seriálu FIM Flat Track World Championship. Tato rozvíjející se disciplína si již našla oblibu řady fanoušků a je tak potěšitelné, že právě Česká republika má v tomto seriálu své zastoupení v podobě předposledního závodu seriálu. Má se odjet 2. října 2021. „Pardubičtí pořadatelé se významně podílejí na tom, že jsme pořadatelskou velmocí. Za organizaci dvou různých závodů mistrovství světa patří týmu okolo Evžena Erbana a Petra Moravce hluboký obdiv. Závod o 73. Zlatou přilbu města Pardubic bude třešničkou na dortu tohoto nabitého víkendu, na který se osobně již teď moc těším,“ uvedl Jan Šťovíček.

 

Velmi zajímavou podívanou bude zcela jistě také druhý světový podnik při pardubické Zlaté Přilbě. Jedná se o poslední finálové klání šampionátu FIM Speedway U21 World Championship. Je naplánován na 1. října 2020. „Bylo mi ctí letos předat pohár mistru světa jako oficiálního zástupce FIM z pověření od prezidenta federace Jorge Viegase. Těším se napřesrok, že se do Pardubic opět sjedou největší naděje světové ploché dráhy a nezbývá než doufat, že se vše odehraje za přítomnosti plných tribun stadionu ve Svítkově!“ uzavřel Jan Šťovíček. Stejně jako závod Flat Tracku i světový závod juniorů bude tvořit doprovodný program k 73. Zlaté přilbě města Pardubic, která se bude konat 3. října 2021.

 

TZ Autoklubu ČR

Foto: Vojtěch Zavřel / www.wojta-foto.cz

17. 11. 2020

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.