18.11.2020
Španělská továrna GasGas bude od nadcházející sezóny působit kromě motokrosu, endura a trialu i v prostředí Mistrovství světa silničních motocyklů.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po zkušenostech, které tato továrna nasbírala v prostředí již zmiňovaných motorsportových odvětví se objeví v příštím roce společně s KTM, Husqvarnou a Hondou na startu MS v nejslabší kubatuře Moto3. S motocykly této španělské značky budou závodit jezdci týmu Jorge „Aspara“ Martineze.

 

Jedná se o nový projekt, který je zaměřen na ještě větší zviditelnění této legendární značky. Za Aspar Team budou v příští sezóně závodit dva Španělé, takže se bude jednat čistě o španělský stroj, španělský tým a španělské jezdce. Dvojicí, která bude krotit přestrojenou „KTM“ jsou Sergio García a nováček ve startovním poli od roku 2021 Izan Guevara.

 

Jorge Martinez - manažer týmu Aspar:
„Přinést název GASGAS do mistrovství světa Moto3 ™ je velmi důležitý okamžik, jak pro mě osobně, tak pro tento tým. Jako hrdí na to být prvním týmem, který pracuje se značkou s tak silnými španělskými kořeny, aby se dostala na nejvyšší úroveň mezinárodních silničních závodů, je velmi, velmi zvláštní. Rok 2021 pro nás vypadá jako velmi vzrušující sezóna! Samozřejmě doufáme, že budeme pokračovat ve výjimečné formě, kterou jsme si užili během sezóny 2020, a společně s našimi dvěma silnými jezdci, Sergiem Garcíou a Izanem Guevarou, se soustředíme na okamžité boje o pódia a uvedení značky GASGAS na světovou scénu. “

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: Aspar Team
18.11.2020

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.