18.11.2020
Se zahájením zimních příprav oznámil tým Red Bull Factory KTM jezdeckou sestavu, která čítá tři jezdce. Ve třídě 450 ccm se v barvách týmu představí dva aspiranti na titul, kterými jsou Marvin Musquin a Cooper Webb. Nadějný závodník Maximus Vohland zažije v roce 2021 svůj profesionální debut ve třídě 250 ccm.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Marvin Musquin, dlouhodobý člen týmu Red Bull Factory KTM, se do sedla závodní motorky vrátil poté, co vynechal loňskou sezónu kvůli vážnému zranění kolene a dokázal vybojovat čtvrté místo na závodech AMA Pro Motocross 2020. Musquin bude v přípravách pokračovat i v mimozávodním období tak, aby se vrátil silnější a připravenější na sezónu 2021.

 

Cooper Webb, mistr z roku 2019, chtěl zaútočit na titul i v letošní sezóně. Celkově však skončil druhý, dokázal vyhrát čtyři závody a devětkrát se postavil na stupně vítězů. Dlouhodobé problémy se zády ho však vyřadili z venkovní série a rodák ze Severní Karolíny se tak začal připravovat na sezónu 2021. Zároveň s ním byla podepsána smlouva pro dvě nadcházející sezóny.

 

 Poprvé od roku 2015 bude mít tým vlastního jezdce i ve třídě 250 ccm. Maximus Vohland, rodák ze severní Kalifornie, je silným motokrosovým talentem a dlouhé roky byl členem motokrosové programu pro mladé naděje KTM’s Orange Brigade Amateur Motocross. Závodník, který ukázal svou výkonnost na amatérských závodech, začne novou debutovou kapitolu profesionálním kontraktem.

 

Ian Harrison – manažer týmu Red Bull Factory KTM

„Velmi věříme v Marvinovi a Cooperovi úspěchy v sezóně 2021. Marvin je s námi již deset lt a vždy soutěžil na nejvyšší úrovni. Letošní sezónu vynechal a nyní touží po návratu k závodění v supercrossu, být zdravý a být součástí nás. Plánujeme zahájit testování již tento týden, abychom vyladili nové stroje 2021, jelikož máme několik nových komponentů, které potřebuje otestovat. Jejich práce by měla pomoci Marvinovi s naladěním motocyklu. Těšíme se na to, jak se Marvin předvede v nové sezóně a s jeho dlouholetým mechanikem Frankem Lathamem je v dobrých rukou.

 

Cooper přichází do nové sezóny s mnoho zkušenostmi a my jsme nadšeni, že vidíme, jak se věci vyvíjejí, když je s námi již dvě sezóny. Spolu s jeho mechanikem Carlosem Riverou víme, jaké jsou jeho silné stránky, což vede k lepšímu nastavení motocyklu. Cooper je také zdravotně připraven a jsme přesvědčeni, že bude připraven na sezónu.

 

Max má za sebou dlouhou a úspěšnou amatérskou cestu s KTM a jsme rádi, že se můžeme podílet na zahájení jeho profesní kariéry. Setkal jsem se s ním před lety a už tenkrát jsem viděl jeho pokroky. JE mladým jezdcem s velkým potencionálem. Čas ukáže, jak zvládá vzestupy a pády profesionálních závodů. My tu však budeme, abychom mu pomohli a podporovali ho všemi možnými způsoby. Našim cílem je mít Maxe a KTM vpředu.“

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: KTM Racing

Foto: Simon Cudby

18. 11. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.