19.11.2020
I když si to zatím příliš nepřipouštíme, zima je už za dveřmi. Chystáme proto další ročník závodů v motoskijöringu – Mistrovství České republiky „ORION-SHIVA KTM 2021“. Připraveny jsou následující závody s předpokládanými termíny.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Kalendář MČR v motoskijöringu 2021

1. závod neděle 17.01.2021 - Rudník
2. závod sobota 23.01.2021 - Dalečín
3. závod neděle 24.01.2021 - Klášterec nad Orlicí
4. závod sobota 30.01.2021 - Chotčiny
5. závod neděle 07.02.2021 - Letohrad
6. závod sobota 13.02.2021 - Dobřany v Orlických horách

 

Úvodní závod mistrovského seriálu se pojede v Rudníku. Zdejší organizátoři a velcí nadšenci se úspěšně zařadili mezi osvědčené pořadatele zimních závodů. Další závod zavítá do Dalečína, kde se mistrovství jelo před mnoha lety v roce 1999. Dalečínští byli v kalendáři už pro sezony 2019 i 2020. Ale sněhové podmínky nedovolily uspořádání závodů v prostoru motokrosového parkoviště závodních strojů. Hned další den by se mělo závodit na tradiční trati v Klášterci nad Orlicí. Místní závod je pokaždé navštívený velkým množstvím diváků. Je to určitě nejznámější motoskijöringová trať, kde se odjelo nejvíc mistrovských závodů (celkem 18).
 

Druhá polovina seriálu začne v Jižních Čechách. Přehledná trať v Chotčinách byla dějištěm mistrovských motoskijöringů už třikrát a pořadatelé Retox Racing klubu jsou zárukou kvalitních závodů. Další skijöring je naplánovaný do Letohradu. Na trati „u koupaliště“ bývají zajímavé závody, chodí tam i dost diváků. Mistrovství v motoskijöringu vyvrcholí závěrečným závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde na autokrosové trati jsou vždy dramatické závody. V Dobřanech budou i vyhlášeni nejlepší jezdci.


Závody licenčních jezdců v MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2019 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul obhajují Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým z Orionu.

Kromě Chotčin se na ostatních závodištích pojedou i populární závody „Orlického poháru“ pro nelicenční posádky. Tyto závody jsou rovněž divácky zajímavé a účastní se jich velké množství dvojic. Nejlepší z nich postupují do MČR a od organizátorů seriálu získávají i určitou podporu pro další činnost.


Závody MČR v motoskijöringu záleží na počasí, které v posledních letech příliš nepřeje nejen nám ale i jiným zimním sportům.
Mistrovství pořádáme už od roku 1998 a pouze dvakrát nemohl být vyhlášen mistr. Poprvé to bylo v roce 2008 a podruhé v letošním roce.


Takový je náš plán pro sezónu 2021. Kromě nepřízně počasí se budeme muset srovnat s nepříjemnou situací, kterou nám všem způsobuje zákeřný koronavirus. Pochopitelně počítáme s možností operativně měnit termíny závodů tak, aby se jich odjelo co nejvíce. Tak si hlavně můžeme přát, aby se situace zlepšila a závody se mohly pořádat za správných zimních podmínek a tak, aby byly přístupné všem jezdcům i divákům bez omezení. O všem budeme samozřejmě informovat.


Autor:
Josef Vašíček
19.11.2020 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.