09.01.2021
GasGas Severní Amerika oznámila své závodní plány na sezónu 2021 na tiskové konferenci, která se konala v Kalifornii. Společnost GasGas má po celém světě sestavu sportovců na vysoké úrovni, ale v Americe je jedná o vůbec první SX a MX zkušenosti, které by měly rozšířit historii značky GasGas.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Nový tým Troy Lee / Red Bull / GasGas Factory Racing Team čeká americký závodní debut již v sobotu 16. ledna na úvodním podniku AMA SX v Texaském Houstonu. Justin Barcia, který získal v předchozích dvou sezónách vítězství v úvodním závodě, bude hodně motivován k tomu, aby výsledek zopakoval. V nižší kubatuře se představí Michael Mosiman a Pierce Brown. Mosiman se bude soustředit na východní divizi, kdežto Brown by měl závodit v západní.

 

„V letošním roce jsme pro značku GasGas noví, ale na supercrossové scéně noví nejsme. Pro všechny zúčastněné to bylo spousty práce, aby byl tým plně připraven k závodění. Vím, že máme silný tým a výborné členy naší sestavy. Troyovi se splnil sen, mít tak silného jezdce ve třídě 450 a příští víkend ho čeká debut s Justinem Barciou,“ sdělil dlouholetý manažer týmu Tyler Keefe.

 

 

Zcela nový tým Coastal GasGas Factory Racing se bude držet hesla značky „GET ON THE GAS“ a na své palubě přivítá dva jezdce. Ricky Russel, rodák z Washingtonu, bude závodit na motocyklu GasGas EX 450F a jeho týmovým kolegou bude Johnny Girroir s motocyklem GasGas EX 250F. Oba jezdci budou závodit na národních enduro a offroad sériích.

 

Tým povede národní šampion GNCC Barry Hawk: „V tomto sportu se pohybuji už spoustu let, takže je vždy výborné, když přijde nová příležitost, jakou je například tato. TýmCoastal GasGas Factory Racing Team je pro nás dalším levlem pro krok vpřed. Těším se a od této sezóny očekávám skvělé zážitky!“

 

 

Tým GasGas Factory Racing zůstává věrný svým kořenům. Na start opět postaví dva jezdce v národním šampionátu MotoTrials USA. Hlavním jezdcem týmu bude Daniel Blanc-Gonnet, který pojede s motocyklem TXT GP 300. Jeho týmovou kolegyní bude Madeleine Hoover, která bude usilovat o zisk titulu ve třídě Women´s Pro.

 

Manažerem trial divize bude Geoff Aaron. „Jsem součástí rodiny GasGas už téměř 20 let a proti modelu TXT GP a proti značce nemůžu říct ani slovo. Opravdu se těším na závodní sezónu 2021.“

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj a foto: GasGas

9. 1. 2020

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.