12.01.2021
Kromě ostřílených a zkušených závodníků bude k vidění na závodech MMČR ve třídě MX2 spousta mladých závodníků, kteří budou čeřit vodu a míchat hodnocením. Počítat musíme hlavně s jezdci, kteří se narodili v roce 2003. Představení jezdců hledejte níže! Na konci připraveného článku také naleznete informace o mladších závodnících, se kterými je také třeba počítat.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jan Wagenknecht – leden 2003

Honza zaznamenal v loňské sezóně několik výborných výsledků. Stal se mistrem ve třídě MX2 Junior a v seniorské kubatuře MX2 skončil celkově čtvrtý, to vše v barvách Haas Racing Teamu. V sezóně 2021 bude hájit barvy HT Group Racing Teamu a i nadále bude závodit na motocyklech Husqvarna. Určitě patří mezi jezdce, kteří mohou bojovat o titul!

 

Radek Větrovský – březen 2003

Radek chce příští sezónu odjet hlavně bez zranění, protože se mu to v předchozích sezónách moc nedařilo. V plánu má účast na kompletním českém seniorském i juniorském šampionátu. Samozřejmostí je účast na zahraničních závodech, to vše bude záležet na kalendářích. Stejně jako v předchozích letech bude startovat v dresu JD Gunnex KTM Racing Team.

 

Stanislav Vašíček – květen 2003

Na konci loňské sezóny bral nepopulární čtvrtou pozici na MMČR Junior ve třídě 125 2T. Nyní se Standa v rámci obnoveného Q Racing Teamu tvrdě připravuje a je odhodlán bojovat na dvěstěpadesátce nejen na MMČR. Na závodech EMX250 by se chtěl kvalifikovat a na ADAC zajíždět na bodech!

 

Petr Rathouský – červen 2003

Dlouholetý člen týmu Orion Racing Team ukázal již v loňské sezóně svou sílu. Stal se juniorským mistrem ve třídě 125 2T a v seniorském MMČR se několikrát postavil na stupně vítězů, závěr sezóny zakončil na italském trojitém závodě ME v Pietramuratě. Jeho plánem pro letošní rok je bojovat o domácí mistrovský titul ve třídě MX2!

 

Martin Venhoda – září 2003

Martin se v loňském roce představil v barvách belgického týmu NR83. Společně s týmem dokázal ovládnout ADAC Junior Cup 125 a představil se také na osmi závodech EMX125. V letošním roce bude závodit v dresu českého Q Racing Teamu a jeho cílem bude bojovat o pódiová umístění na MMČR. Pro Venhodu to bude premiérová sezóna na čtyřtaktní dvěstěpadesátce!

 

Ondřej Matějíček – září 2003

Celkově třináctý ve třídě MX2 Junior skončil v loňské sezóně právě Ondra. Zúčastnil se také několika závodů MMČR senior ve třídě MX2, kde sbíral hlavně zkušeností. Tuto zimu nic nepodcenil a společně s trenérem se tvrdě připravuje. Dle informací by měl svůj nový tým odhalit v brzké době.

 

Patrik Příhoda – prosinec 2003

Patrik v loňském roce zakončil sezónu celkově pátým místem na juniorském šampionátu ve třídě MX2 Junior. Stejně jako v loňském roce bude i letos reprezentovat tým Ados HTS KTM Team. V letošní sezóně by se chtěl pohybovat okolo 15. až 20. místa na MMČR seniorů, ale podle zimní přípravy mu dáváme šance i na lepší pozice!

 

 

Mezi jezdce, kteří se narodili rok poté a mohou zajíždět dobré výsledky, patří například David Vondrák (2004), který v loňské sezóně skončil šestý v juniorské třídě 125 2T a během zimy pracuje na tvrdé přípravě.

 

Dalším konkurentem může být Tomáš Pikart (2004), který stejně jako v minulé sezóně bude hájit barvy New2Project. Na MMČR Junior skončil čtvrtý a na velkém mistráku třináctý, v příští sezóně by rád sbíral zkušenosti také na ADAC a EMX250.

 

Český vicemistr třídy 125 2T Adam Máj (2005) pojede ještě v letošní sezóně na stopětadvacítce. Už však několikrát dokázal, že nemá problém závodit se zkušenějšími a předjet jezdce na silnějších motocyklech. Důkazem byl poslední závod MMČR Senior v Petrovicích.

 

Do hry se však může zaplést i Daniel Mandys (2005), který přestoupil na velkou motorku v polovině loňské sezóny. Jeho výkony však nasvědčují tomu, že se bude brzy pohybovat mezi předními jezdci startovního pole.

 

Připravil: Pavel Horák

Foto: Kristýna Dvořáčková

12. 1. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.