12.01.2021
Přípravy jsou v plném proudu a nejinak tomu je u trojnásobného mistra světa Etienna Baxe z Nizozemska. Jeho tým se těší na novou sezonu o to více, když tu minulou poznamenala korona krize, MS sajdkár bylo zrušeno a prakticky se ani nejelo tolik závodů. O to větší chuť má nyní. Na nové dobrodružství se vydává v nezměněném složení. Opět se bude snažit navázat na úspěch s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V minulém zimním období jeho tým neusnul na vavřínech a využil ho k optimální přípravě techniky. „Měli jsme čas řešit věci, které jsme stále chtěli vylepšit. Techniku máme připravenou, takže se můžeme plně soustředit na náš trénink v nadcházejícím období,“ vysvětloval Etienne.

V únoru plánuje odcestovat do Španělska, kde by měl společně s nizozemskou federací KNMV absolvovat tréninkový kemp. Posléze se jeho tým přesune do Francie, aby na tamních tratích doháněl nutné motohodiny na sajdkáře na trati. První závod, který posádka Bax-Musset pojede, bude zahajovací podnik nizozemského šampionátu Masters v Oldebroeku.

„Opravdu se nemůžu dočkat, až začne sezóna. Loňská se prakticky ani nerozjela, proto jsem extra hladový začít letos. Pokud vše projde, budeme mít velmi pěkný kalendář, a to je dostatečný důvod k tomu, abychom se optimálně připravili a obhájili náš světový titul. Zaměřujeme se také na titul Dutch Sidecar Masters, protože je fantastické mít možnost jet pro vlastní fanoušky. Chci poděkovat všem našim partnerům, kteří za námi stojí v roce 2021. Díky jejich podpoře to zvládneme dobře a profesionálně,“ zakončil Etienne Bax.(joh)
Zdroj: motocrossplanet.nl
Foto: Martin Husár (Vandraq)

12.1.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.