16.01.2021
Když dodali ještě své jezdecké umění, mohli slavit. Řeč je o nově složené posádce Radek Procházka a Miroslav Dubský, která se v podivné sezoně umístila nejvýše v seriálu Přeboru ČR side. A právě s ní jsme udělali lehké interview o jejich vítězné sezoně, ale i jejich kariéře a plánech na letošek. Vše, co jste chtěli o nich vědět, naleznete níže!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatPROFIL SIDECARCROSS TEAMU PROCHÁZKA-DUBSKÝ


Radek Procházka

Datum narození: 26.5.1975
Bydliště: Hvožďany
Stav: svobodný
Záliby: sidecarcross, lyže, rodina
Start závodní kariéry: 2002
První start side: Jinín PČR 2015
Úspěchy: 1.místo 4kolky 2007 Kramolín MMČR, 3x mistr 4kolky Vizinger cup, 3.místo 4kolky 2007 Mohelnice MMČR, 2x mistr PČR Sidecarcross


Miroslav Dubský

Datum narození: 10.9.1977
Bydliště: Vysoká Pec
Stav: ženatý
Záliby: sidecarcross, běh, kolo
Start závodní kariery: 1995
První start side: 1996
Úspěchy: 3.místo PČR Veterán, 3.místo PČR side Horní Újezd, 1.místo PČR side Kramolín, mistr PČR side
Minulá sezona si získala přízvisko podivná, protože se kvůli pandemii rušil jeden závod za druhým a nakonec jste absolvovali jen tři podniky. Přesto. Jak se za ní zpětně ohlížíte? S vaším výsledkem asi budete spokojeni, když jste přebor vyhráli...

Jelikož sezonu ovlivnil boj s koronavirem, hodnotíme ji tak 50/50. Myslíme si, že v přípravě jsme do toho dali maximum a výsledek se dostavil. Samozřejmě jsme moc spokojeni a titul nám udělal radost.

Jaký závod se vám v minulém roce nejvíce povedl a jaký naopak nevydařil?

Dobrý pocit jsme měli z vítězného Kramolína, naopak nevedlo se nám v Dobřanech, kde se nám před první jízdou trochu více oblepil kaslík na filtr. Bylo málo vzduchu a motorka dvakrát chcípla.

O vyrovnanosti ve vaší kategorii svědčí i fakt, že o stupně vítězů se přetahovalo více posádek. Našli byste mezi nimi největšího soupeře, který vás nejvíce potrápil?

V uplynulé sezoně by bylo těžké vybrat největšího soupeře, protože jich bylo více.

Vyzkoušeli jste si dva extrémy, buď se prášilo nebo bylo bláto. Když byste si měli mezi nimi vybrat, který by vám více vyhovoval?

Rozhodně bahno, protože v prachu nevidíš, kam jedeš a je to nebezpečnější.Spolu jedete krátce. Předtím jste každý působil v jiném týmu. Co vás vedlo se dát dohromady a jet přebor?

Mirek: Tak dlouho Radek otravoval, až jsem kejvnul (smích).

Můžete se našim čtenářům více představit a sdělit jim něco o vaší sportovní kariéře? Kdy začala a co již máte za sebou?


Radek: Začínal jsem na 4kolce a do závodění mě uvrtal Pepík Peták.
Mirek: K závodům jsem se dostal díky Evženovi Kamenárovi, který v té době jezdil s Pepíkem Petákem jako mechanik a já jezdil s nima na závody.


Letos asi všichni budou mít ztíženou přípravu na sezonu, jelikož venku je tuhá zima, že na tréninky na sajdě můžete asi zapomenout a navíc kvůli koronaviru jsou zavřené i posilovny. Jak se i přes tyto náročné překážky připravujete?

Radek: Fyzické přípravě jsem toho doposud moc nedal kvůli pracovnímu vytížení. Zatím běhám jen od gauče do ledničky.
Mirek: Jsem na tom lépe. Zkouším individuálně kolo, běh, cyklotrenažér a vesla. Myslím, že budu dobře připravený.


Nejen vy, ale i váš závodní speciál si zaslouží pozornost, protože nezanedbatelný podíl na výsledku nese i technika. Jsou u vás v souvislosti s ní nějaké novinky?

Ano. Posilněni ziskem titulu jsme nezanedbali ani tuto část. Na příští sezonu jsme si pořídili sajdkárů od Lukáše Pudla a doufáme, že i s ní nám to pojede tak dobře jako v minulém roce a titul obhájíme!
Naznačili jste tím i váš cíl. Patří do něj i ambice postoupit do „velké republiky“ (MMČR side)?

Radek: Hlavně se chceme svézt, ve zdraví a mít ze závodění radost, na MMČR jsme už starý.
Mirek: Přesně jak píše Radek, mít radost z jízdy a ve zdraví dojet. Vzhledem k věku řidiče to asi nepůjde.Abychom náš rozhovor na závěr trochu odlehčili, zeptám se vás i na mimozávodní otázky. Jak jste strávili a jak probíhali Vánoce u vás? Co jste dostali za dárky pod stromečkem? Z jakého dárku jste měli největší radost?

Radek: Vanoce jsem strávil s rodinou a dostal jsem klasické měkké dárky, když nepočítám novou side.
Mirek: Vzhledem k pracovnímu vytížení je nejhezčí dárek být doma s rodinou. Za dárky jsem dostal jako každý rok mikiny, ponožky, spodní prádlo a nářadí.


Vaše slovo závěrem...

Hlavně bychom chtěli poděkovat všem lidem, co nás podporují a fandí. Tátovi Mírovi Procházkovi a Evženovi Kamenárovi a samozřejmě našim rodinám, které za námi stojí. Myslíme si, že dohromady jsme výborný team. Dále patří velké DÍKY všem sponzorům zejména Petru Sevaldovi (BIOS s.r.o.) a také Lukášovi Pudlovi za velice vstřícné jednání a další spolupráce.Za redakci Motolevel.com děkujeme vítězům přeboru, že nám poskytli svůj čas na interview a přejeme jim mnoho úspěchů a zdraví v nové sezoně!
(joh)
Foto: Zdeněk Růžička, archiv posádky

16.1.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.