18.02.2021
Dvojnásobní mistři republiky a také Německa dostali pozvánku do středečního Speciálu pořadu Svět motorů, kde se pobavili o sajdkárkrosu a prozradili, jak vidí dále svoji kariéru. Jestliže jste včerejší dvacetiminutové vysílání nestihli, přinášíme Vám na něj odkaz v článku!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dlouho jsme o posádce Kolenčík-Hejhal neslyšeli a zákulisím kolovaly různé fámy. Až nyní po jejich vystoupení právě v České televizi se situace kolem nich rozjasňuje.

Oba na sajdkárkros nezanevřeli a již vyhlížejí novou sezonu! „Připravujeme se zatím fyzicky. Dáváme dohromady techniku v garáži a se sponzory dáváme dohromady materiál, který budeme potřebovat pro nadcházející sezonu,“ osvětloval Petr Kolenčík.

I vzhledem k situaci, která panuje v celém světě a dále i kvůli počasí u nás, se zaměřují zatím na individuální trénink sebe. „Nejvíce běhám, žádný fitka, necvičím s činkama, jen se svým tělem a občas dáváme to kolo,“ řekl Petr Kolenčík. Jeho slova pak potvrzoval i mitfára Matěj Hejhal. „Běhám a cvičím doma, pak se spolu sejdeme a trénujeme spolu.“

Nemůžou se tedy dočkat až spolu usednout na sajdu. „Nejlepší trénink je ta sajda, protože ten potřebujeme oba. Já potřebuji kvůli rukám, abych tu motorku měl pod sebou a najel potřebný hodiny. A Matěj, aby si jeho tělo zvyklo na tu zátěž,“ přiznával Petr Kolenčík.

Na nejbližší dobu již také plánují tréninky na trati. Otázkou ale zůstává kde? U nás to zatím nevypadá. „Chceme vycestovat do zahraničí, nejlépe do Itálie, kde je teď ta situace lepší. Dráhy jsou sice otevřené, ale komplikace tam je, že při cestě zpátky musíme do desetidenní karantény, což kvůli zaměstnání je pro nás nevyhovující. Čekáme co Maďarsko, jestli se to tam rozvolní a od příštího týdne bychom začali trénovat tam,“ prozradil Petr Kolenčík.

Ve studiu se jich moderátor Jiří Zíta zeptal i na minulou sezonu, kterou silně poznamenala pandemie koronaviru. Mistrovství světa se nejelo a pro české jezdce zbyla jen jediná alternativa – české mistrovství, kterého se odjely nakonec jen tři závody. „Původně jsme chtěli český mistrák vynechat, ale když nám zrušili světovou sezonu, pojali jsme český mistrák jako trénink. Poslední závod jsme ale vynechali i vzhledem k počasí, abychom pošetřili techniku na letošní rok,“ ozřejmil Petr Kolenčík. Po blátivém podniku v Kramolíně, který díky technické závadě nedojeli, si spravili chuť na hvězdně obsazeném Jiníně, kde se sešla světová špička. „Pro mě jedna z nejhezčích vzpomínek. Dokázali jsme se dvacet minut držet se světovou špičkou. To nám ukázalo, že když se tomu ještě pověnujeme, tak myslím, že jsme do té top5 konkurenceschopný,“ říká sebevědomě Matěj Hejhal.

Z jejich odpovědí je tedy zřejmé, že na konec kariéry ještě nepomýšlejí a že by rádi dosáhli velkého úspěchu i na světové scéně.


O čem si dále povídali ve Světě motoru, se můžete podívat kliknutím na odkaz níže!


https://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/221471291269013-special/?fbclid=IwAR3sDPGmXH0fHd34APu3zaKFfp7pF7JUNfCsH4SD5r7u_O9yWID3_l5GJ38
(joh)
18.2.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.