01.03.2021
O víkendu byl v Itálii odjet první závod ze třídílné série tradičního mezinárodního italského šampionátu. Do výsledků nepromluvil žádný z našich pilotů. Skvěle se však ukázal Thomas Kjer Olsen, který skončil při svém debutu na velké motorce druhý. Na motocyklu Beta zajel dvě čtvrtá místa Jeremy Van Horebeek! Jak si vedli ostatní jezdci?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

MX1

Jorge Prado je znám svými výbornými starty. Stejně tak tomu bylo tady, když bral holeshot. Za mladého Španěla se vklínil Romain Febvre, který na něj začal dost tlačit. Navzdory tlaku se Prado začal vzdalovat a vytvářel si cestu za snadným vítězstvím. Febvre bral nakonec šesté místo

 

Prado po závodě připustil, že se na motocyklu KTM cítí velmi dobře poté, co v zimě tvrdě pracoval na vylepšení motocyklu a své fyzické kondice. Febvre naopak prozradil, že ho trápily ruce a spolu s dalšími problémy ho to odsunulo na šesté místo.

 

Glenn Coldenhoff naopak zaujal a ukázal svou rychlost při svém debutovém závodě s Yamahou. Stejně tak zaujal třetím místem Thomas Kjer Olsen, který potřebuje ještě několik závodů k tomu, aby získal závodnický rytmus na velké motorce.

 

Za zmínku stojí také parádní výsledek Jeremy Van Horebeeka. Jeho první závod s motocyklem Beta dopadl zcela nad očekávání. Čtvrté místo je toho důkazem.

 

Výsledky rozjížďky MX1:

1. #61 Prado Jorge – KTM

2. #259 Coldenhoff Glenn – Yamaha

3. #19 Olsen Thomas Kjer – Husqvarna

4. #89 Van Horebeek Jeremy – Beta

5. #161 Ostlund Alvin – Yamaha

6. #3 Febvre Romain – Kawasaki

7. #128 Monticelli Ivo – Kawasaki

8. #126 Koch Tom – KTM

9. #44 Lesiardo Morgan – Honda

10. #123 Bernardini Samuele – Honda

 

 

MX2

Vítězství ve dvěstěpadesátkách bral Jago Geerts, pro kterého to nebylo tak snadné, jak se očekávalo. Na dvoutaktní dvěstěpadesátce se rozjel Nicholas Lapucci, který společně s Mattia Guadagninim udával tempo a Geerts byl v tu dobu na třetím místě.

 

Guadagnini tvrdě tlačil, aby předjel svého krajana, ale v jednom místě měl ošklivý pád. Můžeme konstatovat, že měl štěstí, že se nezranil. Mladý Ital se dokázal vrátit na motorku a obsadil čtvrté místo.

 

Na zadní kolo Lapucciho motorky se nalepil Geerts, který se chtěl dostat na první pozici. Na zaváhání čekal skoro až do cíle. Nakonec se mu to povedlo i přes problémy s paží.

 

Výsledky rozjížďky MX2:

1. #93 Geerts Jago - Yamaha

2. #211 Lapucci Nicholas - Fantic

3. #26 Edberg Tim - Yamaha

4. #101 Guadagnini Mattia - KTM

5. #303 Forato Alberto - GasGas

6. #80 Adamo Andrea - GasGas

7. #100 Oriol Oliver - Yamaha

8. #7 Spies Maximilian - Fantic

9. #2 Tuani Federico - Husqvarna

10. #228 Scuteri Emilio – Honda

 

 

Superfinále

V superfinále to byl opět Jorge Prado, kdo se dostal do vedení před Romaina Febvre. Febvre tlačil a zajížděl nejrychlejší kola. Po prvních pěti minutách se však Prado začal vzdalovat a vypadalo to, že má závod pod kontrolou. Teda do doby, než ho vyřadila technika ze závodu.

 

Febvre se tak ujal vedení a za jeho záda nakoukl Thomas Kjer Olsen, který předjel Glenna Coldenhoffa. Olsen byl se svým výkonem na 450 spokojený. Coldenhoff na třetím vydržel až do cíle a byl šťastný, že se při svém prvním závodě s Yamahou postavil na stupně vítězů. Série MXGP totiž začíná až v květnu a Glenn nechtěl riskovat případné zranění.

 

Také pro Betu to byla zajímavá premiéra! V superfinále zajížděl Jeremy Van Horebeek výborné časy a byl klasifikován na čtvrtém místě. Ital Lapucci ze třídy MX2 bojoval z počátku závodu s Coldenhoffem a Olsenem. Na konci se zvládal držet Iva Monticelliho a za sebou nechal soupeře Forata a Geertse.

 

Výsledky prvního superfinále:

1. #3 Febvre Romain - Kawasaki

2. #19 Olsen Thomas Kjer - Husqvarna

3. #259 Coldenhoff Glenn - Yamaha

4. #89 Van Horebeek Jeremy - Beta

5. #128 Monticelli Ivo – Kawasaki

6. #211 Lapucci Nicholas - Fantic

7. #303 Forato Alberto - GasGas

8. #93 Geerts Jago - Yamaha

9. #77 Lupino Alessandro - KTM

10. #161 Ostlund Alvin - Yamaha

 

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Gatedrop.com
Foto: Kawasaki Racing Team, Cabro, Pascal Haudiquert, Yamaha Racing
1. 3. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.