08.03.2021
Se změnami plánovaných termínů už předčasně počítají všichni motocykloví příznivci. Vyhlídky pro letošní rok nejsou moc příznivé a pořadatelé již musí reagovat. V květnu se měl konat tradiční závod 300 zatáček Gustava Havla. Ten byl nově přesunut na srpen a měl by být spojen se závody IRRC. Propojení nabídne to nejlepší a nejkvalitnější závodění,“ věří Tomáš Jenčovský. Více v tiskovém prohlášení AMK Hořice.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tiskové prohlášení AMK Hořice

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nuceni odložit závod 300 zatáček Gustava Havla, který se měl konat ve dnech 22. a 23. května 2021. Nový termín bude ve dnech 14. a 15. srpna 2021. Dojde tím ke zrušení ČTT v její předpokládané podobě a v rámci odloženého závodu 300 ZGH by připadaly v úvahu následující třídy:


125 SP
125 GP /Moto3 250 Open

Supermono Supersport 300

Supertwin
IRRC Supersport (2 závody)
IRRC Superbike (2 závody)

 

Uspořádání závodu bude záviset na aktuální epidemiologické situaci a nařízeních orgánů státní správy a samosprávy.


Výbor AMK Hořice


 

Tomáš Jenčovský, ředitel hořických závodů a místopředseda AMK Hořice

„Bohužel se opakuje situace z loňského roku a my jsme opět nuceni měnit kalendář akcí AMK v AČR Hořice. Pandemická situace stále není dobrá, a tak již nyní víme, že další ročník závodu 300 zatáček Gustava Havla neproběhne v plánovaném květnovém termínu. Novým termínem je 14. a 15. srpna 2021, kdy bychom rádi společně se zatáčkami odjeli i seriál IRRC. Propojení zatáček s IRRC nabídne to nejlepší a nejkvalitnější závodění, které je na hořické trati možné v současnosti vidět. Zároveň ale nastane situace, kdy se v roce 2021 v Hořicích nesvezou jezdci na motocyklech kategorií Klasik. Velice nás tento fakt mrzí, ale určitě se na krásné klasické stroje budeme těšit v roce 2022. Zároveň doufáme, že toto je již poslední změna, kterou musíme kvůli pandemii dělat. Chtěl bych na dálku popřát všem jezdcům, členům AMK v AČR Hořice a našim fanouškům, aby tuto těžkou dobu přečkali ve zdraví a věřím, že se v srpnu již opravdu setkáme v Hořicích na závodech.“

 

Připravil: Ondřej Novotný

Zdroj: Horice.org, AMK Hořice

Foto: AMK Hořice

8. 3. 2021

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.