19.03.2021
FIA Cross Car Academy Trophy je novinkou mezinárodní automobilové federace FIA. Projekt je zaměřený na jezdce ve věku 13 – 16 let především z disciplíny autokros. Zájemci se mohou přihlašovat své domovské autoritě pro motoristický sport do 31. března 2021.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Projekt láká hlavně na zařazení přímo do seriálu The FIA European Autocross Championship. Jezdci se tak mohou těšit na účast ve vybraných závodech, mezi kterými nechybí Maggiora, Mollerussa, nebo český Přerov. Neméně zajímavý je přípravce vozů, tím je tým LifeLive v jehož čele stojí Yannick Neuville, bratr několikanásobného vicemistra světa v automobilových rally Thierryho Neuvilla. Tým zajišťuje profesionální zázemí včetně mechaniků i přepravy vozu na závody. Mladý jezdec tak může odstartovat svou kariéru v mezinárodním seriálu bez starostí o vůz.

 

Ten má výkon 75 koní a hmotnost 345 kg, byl postaven týmem LifeLive s důrazem na technické i bezpečnostní normy FIA a cílem dosáhnout optimálního sladění výkonu a spolehlivosti. Hodně času tým věnoval také atraktivnímu designu. Motor Yamaha MT07 a šestistupňovou sekvenční převodovou doplňuje výkonný podvozek s třícestnou možností nastavení. Vozy jsou zcela identické a pro zajištění rovnocenných podmínek budou před každým závodem losovány řídící jednotky.

 

Pohár čeká na 20 jezdců, jednoho z každé země. Ty vybere jejich domovská sportovní autorita, v případě České republiky Autoklub ČR prostřednictvím Komise off-road AČR. Akademie bude probíhat v letech 2021-2023, jezdci se tak mohou účastnit opakovaně a postupně vylepšovat své výsledky. Na vítěze čekají hodnotné ceny. Kompletní program si můžete prohlédnout v přílohách níže.

 

Čeští zájemci o trofej musí poslat žádost o zařazení předsedovi Komise off-road Milanovi Tejchmanovi na e-mail [email protected] do 31. března 2021. Žádostí poté výše uvedená komise posoudí a vybraného žadatele osloví s dalšími pokyny.

 

Prezentaci projektu naleznete ZDE.

Řády FIA Cross Car Academy hledejte ZDE.

 

TZ Autoklubu ČR

19. 3. 2021

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.