19.03.2021
Občanské sdružení Moto Sport Arena Fenix plánuje vybudovat multifunkční areál pro motorsport v lokalitě Katruša na okraji Nitry. Místní tento prostor znají jako skládku. Prostor by měl sloužit zejména pro motoristické sporty, ale prostory by měly nabídnout své možnosti i pro jiné sporty a turisty. Lokalita je z Brna vzdálena 170 kilometrů, a tak by mohla v budoucnu sloužit i českým závodníkům, kteří žijí v pohraničí.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Chceme vybudovat špičkový multifunkční sportovní areál, který by měl sloužit nejen dětem, ale i dospělým, od amatérů po profesionály. Ten areál by měl zvýšit kredit města Nitra, nejen v regionu, ale i na Slovensku a v Evropě,“ komentoval Viliam Halmeš z Fénix Motoklubu Nitra.

 

„V okolí celého areálu, v jeho zalesněné části, by byla cykloturistická dráha. Určitá část by byla vhodná i pro offroad, SUV a terénní auta. Některé věci se můžou do tohoto záměru doplnit nebo vynechat. To záleží na součinnosti s městem Nitra, hlavním architektem a od možností areálu,“ vysvětlil a pokračoval: „V centrální budově by měl být velký showroom s prosklenou lezeckou stěnou spojenou se zimní zahradou, kavárnou a restaurací s propojením s pěší pasáží. Bude tam i místo pro brífink, boxy pro závodníky, prostor pro novináře a televizní štáby kvůli přenosům ze soutěží. Součástí areálu by byla i bobová dráha a vyhlídková věž, která by byla zajímavou dominantou.“

 

Součástí plánovaného projektu by byl také prostor pro motokros, motokáry, supermoto, silniční motocykly, inline nebo RC modely.

 

Tento plán patří mezi ty náročnější a bude určitě nutné odpracovat X hodin, sehnat X zaměstnanců a finančních prostředků k tomu, aby se realizace uskutečnila. Věříme, že pokud se projekt vydaří, bude hojně navštěvován i českými fanoušky. Popřípadě by projekt mohl být vzorem pro investory v České republice.

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: Teraz.sk

Foto: Rock ´n´ ride

19. 3. 2021

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.