22.03.2021
Španělský motocyklový závodník Marc Márquez je nucen vynechat první dva závody na okruhu Losail. Šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů odstartuje již tento víkend v Kataru.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Šestinásobný mistr světa po loňské nehodě na okruhu v Jerezu, kdy se snažil ze zadních pozic prodrat, až na pódiová místa nedokáže ještě podstoupit takovou fyzickou zátěž, aby mohl odjet úvodní dva podniky MS v sedle tovární Hondy. Po poradě s lékařským týmem se tudíž rozhodl, že bude nejlepší do závodů na okruhu Losail nenastoupit.

 

„Po poslední kontrole s lékařským týmem mi doktoři doporučili, že nejrozumnější je v této chvíli nenastoupit do závodního víkendu v Kataru a pokračovat v plánu léčby, na kterém jsme v posledních týdnech pracovali. Byl bych nesmírně rád, kdybych do úvodního závodu sezony světového šampionátu nastoupil, ale ještě potřebuji pracovat na kondici,“ upřesnil Márquez.

 

Na jeho místě by se měl představit testovací jezdec Hondy, Stefan Bradl. A pokud to Bradlovi půjde, alespoň jako v testech, tak se Honda nemusí obávat, že by odjížděla s „prázdným“ bodovým kontem v hodnocení týmů.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: FB Marc Márquez
22.3.2021

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.