29.03.2021
Sice i letos je komplikované vycestovat do zahraničí kvůli covidu, přesto sajdkárkrosové týmy nutnou „proceduru“ kontrol na hranicích podstupují. Nejvíce na ni doplácejí mezinárodní posádky, ač cesta existuje, jak nám ukázala nizozemsko-česká dvojice Veldman-Čermák, aktuálně trénující v Itálii. V podobných stopách šel i německo-český tandem Peter-Zatloukal, který si vybral slunnou Francii!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChatJižní státy s příhodnými podmínkami jsou prostě v kurzu. Právě zde mohou jezdci nabrat potřebné tréninkové dávky a správně vyladit formu, i když musí hledat vhodné a hlavně otevřené motokrosové areály. „Momentálně není úplně jednoduché takové tratě najít. Ideální je to snad jen v Itálii, ale tam nemá cenu trávit jen víkend, který jsme měli volný,“ vysvětloval nám Miroslav Zatloukal.

I z toho důvodu se vydali dál na západ do Francie. „Ve Francii bylo otevřeno vše a nebylo to z Německa ani daleko. Trénovali jsme na trati v Plomion, kde se jezdí i GP v sidecacrossu. Strávili jsme tam celou sobotu. Na nedělní trénink jsme se přesunuli asi 15 km na další trať MC Rozoy,“ prozradil nám něco z jejich cestovního itineráře.Po zimní přestávce zaměřené na zlepšení své fyzické kondice uvítali příjemnou změnu zase na sajdkáře. „Už jsme se moc těšili na trénink na motorce, takže jsme si ho oba moc užili. Motorka fungovala skvěle. A nám se celkem podařilo navázat na poslední trénink v loňském roce, takže jsme spokojeni,“ sdělil nám Miroslav Zatloukal.

Německo-česká posádka si dala za prioritu svých startů mistrovství světa a německý šampionát. Bude samozřejmě záležet na situaci s koronavirem v Evropě. Všichni pevně doufáme, že se v paddocku uvídíme co možná nejdříve!(joh)
Foto: FB tým Peter

29.3.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.