05.04.2021
I když zatím pandemická situace nedovoluje větší závody, v západních státech už díky zlepšení se konají první hromadnější akce, a to tréninky s vícero motorkami v motokrosových areálech. V britském Grittenhamu se sešla dokonce celá anglická špička v sajdkárkrosu a v nizozemském Halle byl uspořádán závod pro sajdkárkrosaře mladší 27 let!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve Velké Británii se jezdci konečně dočkali po několika lockdownech povolení k tréninku, když zatím závody nejsou povoleny. Hromadnější akce pro sajdkárkrosaře se konala minulou sobotu v Grittenhamu v motokrosovém areálu Nora MX. Absolvovala ho valná většina z národního šampionátu se světovou špičkou s Browny, Wilkinsonem ad. Z ní byl i pořízen záznam od Petera Logana.Naopak v Nizozemsku se rozhodli jít ještě dál. Členové motoklubu z Halle totiž rovnou uspořádali první klubový závod pro sajdkárkrosaře mladší 27 let. Vzhledem k věkové hranici se daly dohromady posádky v jiném složení, než letos pojedou sezonu, např. Julian Veldman jel místo našeho Ondřeje Čermáka s mladým talentem Semem Leferinkem. Celkem nastoupilo 13 týmů. Jasnými vítězi obou jízd se stali Veldman-Leferink. Velmi se ukázali i talenti Boyd Verhees - Niels Wesselink. Pro Boyda to byl debut mezi dospělými a předvedl velmi překvapivý výkon, když uvážíme, že mu je teprve 13 let! O něm se již mluví o velkém talentu a že ještě dá o sobě hodně vědět.

Celkové výsledky Halle:
1. Veldman-Leferink, 2. Leferink- v.d.Wiel, 3. Vos-Susebeek, 4. Verhees-Wesselink, 5. v.d. Heuij, 6. Barink, 7. Reipen-Di Rossio, 8. Pastoor-v.d. Berg, 9. Veldman-Pastoor, 10. Wisselink-Hötze, 11. Keuben-Hoesen, 12. Vincent-Derksen, 13. v. Campen-Klutman
(joh)
Zdroj: smxpics.be, bereboel.nl
Foto: André de Wit

5.4.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.