06.04.2021
Pokračovat dál nebo zastavit? To je, oč tu běží. Někdy se prostě na závodech sajdkár zadaří a nastane neočekávaná situace, na kterou musí jezdci bleskurychle reagovat. Nehoda, s kterou nikdo dopředu nepočítá, a přece se může stát. Historické fotografie z různých let jsou toho důkazem, že ani průkopníci v sajdkárkrosu neměli na růžích ustláno!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Při listování historií jsme na některé narazili. V anglickém časopise Classic Motorcycle Magazine se nehodám věnovala i samostatná strana, na které se na kuriózní problémy motocyklů s postranním vozíkem poukazovalo.

Níže můžete zhlédnout dvě dobové fotografie zachycující složité okamžiky sajdkárkrosařů v počátku 60. let, kdy závody probíhaly bez ohledu na podmínky! Tvrdí chlapi na třech kolech, můžeme říci!


FOTO: Složitý problém pro Franka Woodwarda, když se mu přední pneumatika jeho Matchless vysvlékla z ráfku během závodu v Midghamu v roce 1959.


FOTO: Je prosinec 1961 a D. J. Forbes se rozhodne ulehčit náklad tím, že odhodí svého cestujícího do obzvláště bažinatého místa v Buckinghamshire.


Nemusíme se však ohlížet jen do kolébky sajdkárkrosu v Anglii, ale i u nás, v české kotlině, jsme o parádní závary nebyly ušetřeni. V roce 1978 se při mistrovství ČSR dostali do horkých chvil také naše bývalé jedničky Jaroslav Peták a Evžen Kamenár. Oni si vysvlečenou pneu podrželi a závod dokončili.
(joh)
Foto: Archiv

6.4.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.