07.04.2021
V únoru jsme sdíleli informaci o možnostech darování a pomoci Davidovi Kainzmeierovi. Bývalý závodník chce udělat pro návrat na nohy maximum, proto se pokusí využít ty nejlepší možné rehabilitace. Náklady na ně však přesahují 100 000,- měsíčně. Dopis od Davida naleznete níže.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dobrý den,

 

rád bych se vám představil. Jmenuji se David Kainzmeier a je mi 23 let. Od malička jsem měl rád motorky a tak jsem v 8 letech začal jezdit motokros a jezdit na závody. Měl jsem to moc rád a postupně jsem se vypracoval, že jsem jezdil na Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu, kde jsem se umisťoval na bodových pozicích. No a srdeční koníček mi zůstal až do 12. července loňského roku, kdy jsem při tréninku na domácí trati ve Stříbře u Plzně utrpěl velmi vážné poranění páteře. Bohužel jsem upadl, převalila se na mě moje motorka a ještě do mě v plné rychlosti narazil jiný jezdec. Výsledkem toho všeho je, že jsem upoután na invalidní vozík a pomalu nabírám síly do nové etapy života.

 

Nejsem typ člověka, který by prosil o finanční pomoc. Vždy jsem se uměl o sebe postarat, pracoval jsem jako kurýr GLS a vozil jsem balíky, které dělají lidem radost. Teď bych potřeboval trochu z té vaší radosti přispět k mému cíli.

 

Byl jsem na vyšetření v soukromém rehabilitačním středisku AXON v Praze. Je to vyhlášená, ale soukromá klinika, kde mi nabídli, že se mnou budou cvičit a rehabilitovat za pomoci stroje LOKOMAT.  Dávají mi šanci, naději na zlepšení!!! Problém je, že zdravotní pojišťovna na tuto rehabilitaci nepřispívá a cena pobytu na měsíc je 112000,- Kč.

 

Byli jsme rodina, která vše obětovala mému koníčku – motokrosu, který je v dnešní době hodně finančně náročný. Začínal jsem jezdit ve Stříbře v mých 8 letech. Netušil jsem, že ve Stříbře také ukončím svoji motokrosovou karieru v mých 23 letech. Ach jo. Život se mi otočil o 180 stupňů. A vydávám se jinou cestou. Motokros jsem měl moc rád i moje celá rodina, která mě hodně finančně podporovala. V této situaci nám došlo, že peníze jsou stále VŠE (viz AXON  - rehabilitace), a na prvním místě.

 

Pádů a kolizí v motokrosu bylo hodně, ale tenhle poslední mi úplně změnil celý život. Ale já se chci vrátit na nohy, chodit do práce a být zase soběstačný.

 

Moc vám děkuji

David Kainzmeier

Plzeň, [email protected]

 

 

Zdroj: Eva Kainzmeierová

Foto: David Kainzmeier, Pavel Horák

7. 4. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.