28.04.2021
Kromě sajdkárkrosařů se prvního závodu italského šampionátu zúčastnili také tři naši jezdci na čtyřkolkách. V nejsilnější třídě nás reprezentoval Jakub Kostelecký. Zajímavostí je, že většina startujících v této třídě startuje na čtyřkolkách značky Yamaha. Ve veteránech hájil naše barvy Jaroslav Faktor a ve třídě sport chtěla získat nové zkušenosti Andrea Kavalová. Pro všechny to nebyl úplně povedený víkend. Jak se jim dařilo?
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

QX1

„Většina závodů se ruší a odkládá, ale přeci jen se objevil seriál v Itálii. To pro mě bylo impulsem, kam vyrazit, abych zjistil, jak jsem připraven. Závody se odjely na hezké přírodní trati v Bellinzagu. Trať byla pěkně připravená a nakropená. Kvůli velké účasti ve všech kategoriích musel pořadatel upravit harmonogram. V sobotu jsme odjeli kvalifikaci a v neděli obě rozjížďky, bez jakéhokoliv tréninku. To mi vůbec nevyhovovalo, protože pro mě byla trať cizí a neměl jsem dostatek času na to, abych si připravil čtyřkolku.

 

V kvalifikaci jsem skončil desátý. Do první jízdy jsem odstartoval kolem šestého místa a po 10 minutách, co jsem si držel místo mě předjeli dva soupeři. Ruce jsem měl tvrdé jako kámen a nejelo se mi vůbec dobře. Rozjížďku jsem dokončil na 9. místě. Druhou rozjížďku jsem odstartoval také na devátém místě, ale začal jsem pomalu útočit. Jelo se mi mnohem lépe a hezky jsem si zazávodil. Tentokrát jsem bral šesté místo.

 

Celkově jsem v Itálii skončil jako sedmý. O jedno místo mi uteklo superfinále, kam postupuje šest nejrychlejších. Ze závodu jsem měl smíšené pocity. Organizace byla výborná, trať hezká, ale měl jsem málo času na přípravu. Teď budu doufat, že se brzy dočkáme nějakého dalšího závodu,“ vzkázal po závodech Jakub Kostelecký.

 

Celkové hodnocení QX1 (zahrnuje i superfinále)

1. #12 Ceasari Andrea J. – Yamaha – 54 bodů

2. #1 Turrini Patrick – Yamaha – 53 bodů

3. #17 Galizzi Paolo – Yamaha – 43 bodů

7. #48 Jakub Kostelecký – Yamaha – 17 bodů

 

 

VETERAN

Do první jízdy odstartoval český závodník Jaroslav Faktor kolem desátého místa. Poté se pomalu prokousal až na 5. místo a při útoku na bramborovou, čtvrtou pozici zavadil v souboji o soupeře a upadl v zatáčce. Klasifikován byl na devátém místě.

 

Druhý start se mu povedl lépe, tentokrát byl pátý. Bohužel se mu nevyhnula závada s brzdami a nemohl tak závodit na maximum a začal se pomalu propadat. Po technických problémech dokončil druhou jízdu desátý.

 

Celkové hodnocení VETERAN

1. #56 Gigli Davide – Yamaha – 50 bodů

2. #16 Arzani Leonardo – Honda – 40 bodů

3. #31 Godino Fabrizio – Yamaha – 29 bodů

8. #117 Jaroslav Faktor – KTM – 17 bodů

 

SPORT

Do závodu této kategorie bohužel nepromluvila Češka Andrea Kavalová, která odjela jenom kvalifikaci. Během kvalifikační jízdy si poranila koleno a neriskovala už účast v hlavních rozjížďkách.

 

Celkové hodnocení SPORT (zahrnuje i superfinále)

1. #148 Versaci Christian – Yamaha – 61 bodů

2. #829 Bortolozzo Lorenzo – Suzuki – 49 bodů

3. #34 Vavassori Riccardo – KTM – 37 bodů

10. #68 Kavalová Andrea – Yamaha – bez bodů

 

Celkové výsledky všech kategorií naleznete ZDE.

 

Připravila: Anna Dojčánová

Zdroj: Jakub Kostelecký, Jaroslav Faktor

Foto: Quad MX Live

28. 4. 2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.