01.05.2021
Život je změna, si řekl Martin Králíček starší a po jednadvaceti letech na levostranné sajdkáře zakoupil pravostrannou. Velkou měrou mu k rozhodnutí dopomohl jeho syn Martin, s kterým i letos vyrazí na závodní kolbiště.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Složení posádky z otce a syna není v sajdkárkrosu ničím výjimečným, ač příkladů bychom našli pramálo. V našem prostředí můžeme vzpomenout na rodinu Novotných – Josefa a Přemysla, kteří získali dokonce i mistrovství titul v roce 1994. Martin Králíček a jeho syn také Martin na ně jen navazují. Takové spojení má své výhody, třeba i lepší domluvu na závodech a tréninku. Mladý se může navíc přiučit u zkušeného. „Své plusy to zajisté skýtá. Mladý musí poslouchat,“ směje se Martin Králíček starší.

Jejich spolupráce nastala v roce 2019, kdy se oba stali volnými jezdci. Martina staršího, řidiče sajdkáry, opustil dlouholetý spolujezdec Lukáš Vybíral, s kterým zajel životní výsledek na MMČR v Opatově (2016), kde skončili jako pátí. Naopak jeho syn se rozešel s Tomášem Rozhoněm, s kterým závodil v přeboru. „Lukáš začal stavět rodinné sídlo a rozhodl se pozastavit svou závodní kariéru, proto jsem nakonec oslovil svého syna, který se musel naladit o třídu výše na velkou republiku, protože já přebor jet podle regulí nemohl,“ vysvětloval nám Martin Králíček starší.A se synem mu to šlo. První společnou sezonu dokončili jako dvanáctí a v družstvech jako čtvrtí. Minulou startovali jen na dvou podnicích, což jim stačilo na top14. I přes pandemii se snažili na letošek dobře připravit. „Máme se relativně dobře. Co se týče tréninků, tak jde vše podle našich plánů. Připravovali jsme se akorát běhánim,“ přiznávali nám.

A zároveň prozradili i asi největší novinku v jejich týmu. „Levostrannou sajdu VMC/Mega jsme prodali a pořídili pravostrannou WSP/Zabel, takže všechno je jinak, ale je to pro nás výzva,“ sděloval nám Martin starší, který závodí s menšími přestávkami od roku 1998 a vždy jel na levostranné sajdkáře. Nyní se bude muset rychle přeorientovat na úplně jinak stavěný stroj. „Není to tak strašné, jak by se to zdálo. Mates přišel, že bychom to mohli vyzkoušet. Půjčili nám ji Boukalové. Svezli jsme se a ihned jsme ji vezli domů,“ vysvětloval nám okolnosti jejich rozhodnutí.Otec se synem Králíčkovi tak stojí před velkou výzvou a my jim držíme palce, aby si na změnu rychle zvykli a dosáhli na pěkné výsledky!(joh)
Foto: Karolína Hůlová, Zdeněk Růžička

1.5.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.