03.05.2021
Další zemí, kde se rozeběhl národní šampionát v sajdkárkrosu, je Litva. Zahajovací závod se uskutečnil na trati v Petrašiūnai v neděli 2.5.2021 a ovládla ho estonsko-lotyšská posádka Gordejev-Stupelis!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Za jarního, chladného počasí zahájili Litevci svůj šampionát v MX, quad a side, kterého se zúčastnilo celkem 257 jezdců (z Litvy, Polska, Estonska a Lotyšska), z toho 14 sajdkárkrosových posádek, včetně 5 veteránských.

Asi největšími hvězdami byli Estonec Gert Gordejev a jeho lotyšský spolujezdec Kaspars Stupelis, nositel 4 světových titulů! A právě oni se stali hybateli popředí startovního pole.Sice v první rozjížďce si nechali uniknout prvenství od dvojice Variakojis-Kisunas, ale v druhém dějství již zaúřadovali a naklonili si celkové vítězství na svou stranu.

Druhá domácí dvojice Variakojis-Kisunas ale mohla být spokojená, že potrápila špičkovou světovou posádku. „Takový výsledek vykoupí všechnu dřinu v tělocvičně za zimu. Stálo to za námahu se takto připravit na šampionát. Jsem spokojený s naší společnou prací. Pro sajdkárkros je důležité mít dobrou hlavu, umět poradit motocyklistovi. A pomáhat řídit pohybem svého těla,“ řekl po závodě Liutauras Variakojis.

Na stupních vítězů pak s nimi na bronzovém stupínku stáli Baltuses-Natka.


Vítězové 1. litevského mistráku

Celkové výsledky:
1. Gordejev-Stupis (22 + 25), 2. Variakojis-Kisunas (25 + 22), 3. Baltuses-Natka (20 + 20), 4. Kisunas-Kriauciunas (18 + 18)
(joh)
Foto: FB jezdců
Zdroj: www.15min.lt

3.5.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.