17.05.2021
V sobotu a neděli mohli vrchaři poprvé vyrazit vstříc závodním kilometrům v rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021. Úvodním podnikem seriálu byla moravská trať v Násedlovicích, která měří 2210 metrů. A že se bylo na co dívat! Odkaz na nedělní galerii naleznete pod výsledkovým servisem.
autaAuta

V Násedlovicích se sešlo o uplynulém víkendu velké množství jezdců, kteří chtěli po zimě vyvětrat své závodní vozy po dlouhé pauze. V seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021 se představilo více jak 70 jezdců. A v seriálu Maverick – Slalom Trophy, který se jede v rámci Maverick Hill Climb Czech 2021 jsme mohli pozorovat téměř čtyřicet jezdců. Sečteno, podtrženo více než 100 jezdců na prvních závodech úvodního podniku!

V Násedlovicích se sešla opravdu veliká konkurence. Závodit sem přijeli např. Petr Vítek se svojí Osellou PA30, David Komárek s Mc F1 EVO, zbrusu nový stroj KTM X-BOW představil Marek Rybníček a na startu nechyběly ani ženy. Momentálně nejrychlejší česká jezdkyně Kristýna Fillová se zde představila s krásným zeleným vozem Mitsubishi HULK 9.

SOBOTA

Prvním závodním dnem byla jisto jistě sobota. Nad tratí, která měří 2210 metrů se snášela vlna napětí a očekávání. Přeci jen pro hodně jezdců to byla vůbec první příležitost vyrazit vstříc prvním letošním kilometrům s jejich stroji. Násedlovický kopec bohužel nemohl být obklopen houfem diváků, ale místní zvěř v podobě srnců a zajíců dělala vskutku zajímavou kulisu.

První den = první souboj! Vítek nebo Komárek? Kdo bude rychlejší? Po první jízdě měl Komárek náskok v podobě necelé vteřiny a půl. Ovšem před druhou jízdou politý živou vodou Petr Vítek zajel čas pod 57 sekund a nadělil Komárkovi skoro dvě a půl vteřiny. Z prvního vítězství se tak mohl radovat Vítek s Osellou, druhý skončil zelený McLaren pilotovaný Davidem Komárkem a pro třetí místo si dojel Jiří Špalek s Normou M20F Evo.

Celkové sobotní výsledky:

1. Petr Vítek – CLIMART RACING TEAM – Osella PA30 – 1:55:96
2. David Komárek – KRTZ Motorsport – Mc F1 Evo – 1:57:06
3. Jiří Špalek – KRTZ Motorsport – Norma M20F Evo – 1:58:63
4. Ferdinand Madrian – SKI Modřice / Mad Racing Power – Norma M20FC McLaren – 2:01:08
5. Michal Novický – REC Group – Ligier JS49Honda Se – 2:01:16
6. Marek Rybníček – Nutrend Czech Team – KTM X-BOW – 2:06:00

NEDĚLE

Druhý závodní den, druhá šance zajet co nejlepší výsledek a stanout na stupně vítězů. Od rána se nad násedlovickou tratí, která je známá svými technickými úseky po dlouhé skoro 500 metrů dlouhé rovině po startu, snášely slunné paprsky.

Po sobotním napínavém závodě byli všichni zvědavi, jestli se bude opakovat souboj mezi Petrem Vítkem a Davidem Komárkem. Bohužel už v sobotu po závodě bylo jasné, že Vítek se v neděli na trati nepředstaví. U jeho Oselly se vyskytly technické problémy a Petr nechtěl riskovat zničení auta před blížícím se Ecce Homo ve Šternberku.

Po dopoledních trénincích bylo jasné, že se o celkové prvenství utkají Špalek s Komárkem. Ovšem u Komárka se před první jízdou vyskytl problém na jeho zeleném voze, a tak do své první jízdy stihl naskočit jen tak tak. I přes jeho veškeré úsilí se i v neděli musel spokojit s druhým místem, když závod vyhrál Jiří Špalek. Pro bronzový pohár si tentokráte dojel rakouský jezdec Ferdinand Madrian.