31.05.2021
O uplynulém víkendu se na trati ve Šternberku odjel již 40. ročník ME závodů do vrchu. Na slavném závodě Ecce Homo nechyběli ani dva nejlepší jezdci současnosti, italové Faggioli a Merli. Českým fanouškům udělali radost dva jezdci v TOP5.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na trati, která je dlouhá 7 800 metrů, se po loňské pauze zaviněné koronavirem představila veškerá evropská špička. Na trati nemohla chybět ani dvojice italských velikánů Merli s Faggiolim, kteří patří již několik let k absolutní špičce a závodům v Evropě zcela dominují.

 

Z našich jezdců, kteří se chtěli prosadit na nejvyšší příčky v absolutním pořadí, musíme jednoznačně zařadit legendu českých vrchů Miloše Beneše a mladého Petra Trnku.

 

Do bojů se bohužel nemohl zapojit Marek Rybníček se špičkovým speciálem KTM X-BOW, kterému byl zakázán start do závodu představiteli FIA, kteří jako hlavní důvod uvedli, že vůz nemá homologaci pro provoz na pozemní komunikaci. Markovi nebylo umožněno startovat ani na závodech MČR. Zůstal alespoň kvůli fanouškům a předvedl jim svůj vůz jako jeden z nejrychlejších předjezdců v historii. Na jeho on-board se podívejte zde:

 

Na vyhlášeném evropském závodě 40. Ecce Homo se tak sešla opravdu veliká konkurence a po celý víkend se bylo zcela jistě na co dívat. Fanoušků, kteří mohli být konečně oficiálně kolem trati, bylo opravdu mnoho.

 

Jubilejní 40. ročník vyhrál po tvrdém boji již zmiňovaných Italů nakonec Christian Merli s Osellou, který zde vytvořil i nový traťový rekord a stanovil jeho hodnotu na 2:39.88. Druhý skončil o pouhých 47 setin Simone Faggioli s továrním speciálem Norma. No a nakonec na fantastickém třetím místě skončil Petr Trnka s Normou, kterou si zakoupil před letošní sezónou od Sebastiena Petita. Hned o místo za ním skončil český multišampion Miloš Beneš s Osellou, který byl ve druhé jízdě rychlejší, jak Trnka a posunul traťový český rekord na hodnotu 2:45.66.

 

Celkové pořadí 40. Ecce Homo:

1. Christian Merli – Osella FA 30 Zytek LRM – 5:21.44
2. Simone Faggioli – Norma Bardahl M20 FC – 5:21.91 - 0,47
3. Petr Trnka – Norma M 20 FC Mugen – 5:32.54 - 11,10
4. Miloš Beneš – Osella FA 30 – 5:34.06 - 12,62
5. Diego Degasperi – Osella FA 30 Zytek – 5:37.42 - 15,98

 

Na celkové výsledky 40. ročníku Ecce Homo se můžete podívat ZDE.

 

Další fotografie od Jiřího Barana naleznete proklikem ZDE.

 

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: J. Baran Photographer
31.5.2021
 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.