06.06.2021
Skvělý vstup do sezony zažil Libor Podmol. Český motocyklový závodník ovládl rumunskou soutěž Baja Satu Mare. Jednalo se o jeho první závodní účast od lednové Dakarské rallye. Domů veze poháry za první místo v kategorii do 450 ccm a také za celkové vítězství v soutěži. Navíc pomohl jezdci Romanu Krejčímu, kterému došel benzín.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Byl to celkem riskantní kousek, zařadil jsem se těsně za Maňase a jel vedle něj. Moji sešroubovanou nohu jsem zapříčil o jeho výfuk a tlačil ho několik kilometrů do nejbližší vesnice, kde jsme vykoupili benzín z dvorku jedné domácnosti,“ popisoval Podmol, který tak oplatil jeho kamarádskou pomoc na letošní Dakarské rallye. Kategorii do 450ccm ovládli čeští motocyklisté v Rumunsku kompletně.
Za Liborem Podmolem byl na druhém místě právě Roman Krejčí, na třetím místě skončil Rudolf Lhotský. „Baja byla dvoudenní závod. Druhý den bych fyzickou náročností přirovnal dni na Dakaru, závodili jsme devět hodin. Jsme pěkně zničení, šťastní a jedeme domů. Byla to skvělá příprava na Dakar,“ popisoval Podmol, který na zážitek s benzínem jen tak nezapomene. 
 

V lednu to byl právě Podmol, který potřeboval pomoc. V poslední etapě Dakarské rallye si zničil přední kolo a právě Krejčí mu pomohl, když mu to své věnoval. Podmol tak mohl dojet závěrečných 30 kilometrů a dostat se do cíle nejtěžší pouštní soutěže. V Rumunsku si situaci tak trochu prohodili. Krejčímu, který jel na menší motorce, na přejezdu ze speciální zkoušky do cíle došel benzín. Světově proslulý freestyle motokrosař se ho rozhodl dotlačit do nejbližší vesnice. „Rally závody jsou o zážitcích a měli jsme tu skvělou partu. Jsem moc rád, že jsem to Maňasovi mohl oplatit,“ tvrdil Podmol, který na letošním ročníku Dakarské rallye skončil na 31. místě.
 


 

 Podmol plánuje další soutěže v rámci přípravy na Dakar. Zároveň zveřejnil datumy jeho besední show s novým filmem Cesta je cíl, kde se mimo jiné odehrává i příběh půjčeného předního kola na Dakaru.
TZ Libor Podmol

Foto a video: archiv Libora Podmola
06.06.2021 

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.