08.06.2021
Jan Ulman, talentovaný závodník disciplíny supermoto, přestoupil na velkou motorku. O této skutečnosti jsme vás již informovali. Nyní jsme se Honzy zeptali, jak se mu na ní daří a kde ho vlastně uvidíme. Podle slov mladého závodníka mu velká motorka z italské továrny TM naprosto vyhovuje a výška ho prozatím nelimituje.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Trénuje se mi na ní velmi dobře. Ze začátku jsem si musel zvykat na čtyřtaktní motor, na výšku, rychlost a váhu motorky. Jsem ale šťastný, že jsem na velké motorce. Přijde mi, že tento typ motocyklu naprosto funguje a je pro mě ideálním. Nemusíme nic ladit a řešit, vše je jak má být. Co se týče výšky motorky, tak to mě limituje jenom při startech, nasedání nebo při pádu v terénu, jinak je tady oproti malé motorce všechno lepší,“ sdělil s nadšením Ulman.

 

„Kvůli covidové situaci v celé Evropě bylo téměř znemožněno cestování, takže jsme se na zahraničních tratích nepřipravovali tolik jako obvykle. Převažovala fyzická příprava, a když počasí dovolilo, jezdili jsme po českých tratích,“ odpověděl na otázku ohledně zimní přípravy.

 

 

A kde ho uvidíme letos závodit? „Určitě mě moji fanoušci uvidí závodit v České republice, kde se nezúčastním MČR, ale rakouského šampionátu. Ten zavítá čtyřikrát na území České republiky. Pokud to situace dovolí, odjedu i celé mistrovství ADAC.“

 

V rámci tréninku se Honza Ulman zúčastnil také motokrosového závodu v Dolním Bousově v sobotu 6. června. Bylo tomu tak při Batti MX Cupu. Při svém prvním závodě na čtyřtaktní dvěstěpadesátce bral třetí místo v kvalifikaci ve třídě MX2. Obě rozjížďky dojel druhý a z Bousova si tak odvezl stříbrný pohár.

 

 

Připravila: Anna Dojčánová

Foto: archiv Jana Ulmana, Eliška 555

8. 6. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.