10.06.2021
Mnohdy se říká, že největší podíl na výkonu při závodech má TOP motorka. V Horažďovicích na MMČR Juniorů jsme mohli vidět, že tomu tak není pravidlem. Pavel Dvořáček využil volného víkendu, vzal 14 let starou motorku, dal holeshot a dvě kola vedl startovní pole!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Neplánovaná akce bývá akcí nejlepší! Pavel Dvořáček, netradičně se startovním číslem #1, zajel v kvalifikaci pětadvacátý čas s motocyklem z roku 2007. Soupeři tak očekávali, že je na zisku mistrovských bodů tento závodník neohrozí. To se změnilo hned v první rozjížďce, kdy bral holeshot, dvě kola vedl a držel se v desítce nejlepších. Cílem prvního závodu projel na osmém místě. Ve druhé jízdě se start úplně nepovedl, ale na jeho jízdě byla vidět spokojenost. Většinu závodu byl čtrnáctý, o několik míst se propadl a pod cílovou vlajkou byl klasifikován jako sedmnáctý. Celkově se jezdec MTX Racing Teamu umístil na třináctém místě se ziskem 17 bodů

 

„Na motorce jsem seděl poprvé pět dní před závodem. Byla to trochu spontánní akce. Vyrostl jsem na KTM, na které je téměř vše jinak než na Kawasaki, ale musím říct, že se mi špatně nejelo. Na motorku bych si určitě potřeboval zvykat delší dobu než pouhé dva tréninky, ale do Horažďovic jsem nejel pro výsledek, jel jsem si závod užít! To se mi splnilo a za tuhle možnost chci poděkovat rodině Červených z Poličky, od kterých jsem měl motorku na závod zapůjčenou. Velké díky patří také MTX Racing Teamu a všem sponzorům,“ vzkázal pro náš web Dvořáček.

 

 

 

 

Text a foto: Pavel Horák

10. 6. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.