14.06.2021
Čtrnáctiletý slovenský závodník Maxim Repák se o víkendu představil na závodě Yamaha R3 bLU cRU European Cup, který byl součástí závodu Mistrovství světa Superbike. Mladý slovenský pilot šokoval celý motocyklový svět, když po třetím místě v kvalifikaci dokončil první závod na druhém místě a ve druhém dokonce zvítězil!
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Podujatie v Misane bolo zároveň úvodným pre Yamaha R3 bLU cRU European Cup, v ktorom sa predstavilo 27 mladých pretekárov zo 14 krajín z celého sveta. V oboch pretekoch sa v boji o víťazstvo vo viacčlennej skupine neustále menilo poradie a o poradí rozhodovali stotiny sekundy. Úspech Maxima Repáka, ktorý sa mimochodom už pre dvomi rokmi stal šampiónom seriálu Alpe Adria, je o to väčší, že dokázal poraziť oveľa skúsenejších súperov, zajazdil aj absolútne najrýchlejší čas okruhu za oba dni a z Talianska odchádza ako vedúci pretekár priebežného poradia uvedeného nového Európskeho pohára.


Ďalšie podujatie seriálu sa uskutoční 2. a 3. júla na britskom Donington Parku.

 

 

Maxim Repák #16

“Prvý tréning som zvládol bez problémov a hneď po ňom už nasledovala kvalifikácia. Našim cieľom bolo dostať sa do prvého radu na štartovom rošte, čo sa nám aj podarilo. Po odštartovaní prvých pretekov som pochopil, aké to je ťažké bojovať v tzv. stockovej triede. Bolo pre mňa novinkou, že približne pätnásť jazdcov bojuje v jednej skupinke o víťazstvo. Toľko fyzických kontaktov a zmien pozícií som ešte v žiadnych pretekoch nezažil. V poslednom kole sme sa šiesti chceli zmestiť do jednej zákruty, ale, samozrejme, došlo k ťukancom. Preteky boli také vyrovnané, že do poslednej zákruty som nevedel, či budem prvý alebo desiaty. Nakoniec z toho bolo druhé miesto, s čím som bol veľmi spokojný.


Do druhých pretekov sme vylepšili so šéfom tímu Honzom Halbichom nastavenie tlmičov a venovali sme sa teórii možností zrýchlenia v jednotlivých úsekoch. Preteky som odštartoval z tretej pozície a stále som bojoval na čele. Veľmi dobrý domáci jazdec Matteo Vannucci si vybudoval náskok, snažil som sa ho dobehnúť, ale neustále som bojoval s ďalšími súpermi, čo ma spomaľovalo. V predposlednom kole som sa odtrhol od skupinky asi desiatich jazdcov a vydal som sa na stíhaciu jazdu za Talianom. V poslednom kole a poslednom sektore sme bojovali o výhru a nakoniec som prešiel cieľovú čiaru ako prvý.


Teším sa z úspešného víkendu a začínam intenzívnu prípravu na ďalšie preteky v anglickom Donington Parku. Ďakujem svojim fanúšikom za podporné slová počas celého pretekového víkendu.“

 

 

Text: Richard Karnok / SMF.sk

Foto: Yamaha Racing

14. 6. 2021

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.