15.06.2021
V neděli 13.6.2021 bylo zahájeno také francouzské mistrovství v sajdkárkosu na trati v Huismes, na kterém startovalo i množství posádek z MS. A právě nizozemsko-francouzská dvojice Bax-Musset, která letos bude obhajovat světový titul, se radovala z prvního místa!
sidecarcrossSidecarcross

Ve Francii čekalo na 30 člennou vřavu posádek tři jízdy, které naprosto prověřily jezdce, jak jsou po letošní dlouhé přestávce připraveni.

Nejlépe se dařilo právě mistrům světa Bax-Musset, kteří dvě jízdy vyhráli a v jedné skončili druzí, což je pasovalo na celkové první místo. „Byl to velmi tvrdý kamenný okruh a s 38 týmy na začátku to byla jako malá Grand Prix. Měl jsem dva nejlepší starty a jsem rád, že se vše vyvíjelo dobře. V poslední době jsme hodně trénovali a zdá se, že se to vyplácí. Byla to velmi dobrá příprava na blížící se sezónu Grand Prix a ONK,“ řekl pro motocrossplanet.nl Etienne Bax.

Jeho největší soupeř bývalý mistr světa a úřadující vícemistr Marvin Vanluchene z Belgie mu po celé závody byl v patách. Dokonce ve druhé jízdě zvítězil! V celkovém součtu mu pak patřila stříbrná pozice. Na stupních vítězů se pak vedle nich postavila i belgicko-francouzská dvojice Sanders-Lebreton, která v GP bude pošilhávat po špičce.