22.06.2021
Páté kolo nizozemského motokrosového mistrovství ONK se jelo v neděli 20. června na pískové trati v Arnhemu. Volného termínu mezi úvodními závody mistrovství světa využilo k doladění formy i několik jezdců světového šampionátu v čele s domácí hvězdou Jeffrey Herlingsem. Mezi přihlášenými k závodu byli i členové švýcarského týmu hostettler Yamaha Racing Teamu. Z nich nakonec bojoval v závodě jen náš Petr Polák. Arnaud Tonus odtrénoval, ale necítil se dobře a k závodu třídy 450 ccm nenastoupil, závod třídy 250 ccm nejel ani mladý Joel Elsener.

Pro Petra byl závod důležitý kvůli potřebě upevnit si sebevědomí po málo úspěšném vystoupení v Rusku. S mechanikem upravili nastavení motocyklu po zkušenostech z ruského závodu a Petr se snažil o maximálně pozitivní naladění k vlastní jízdě. A podařilo se, obě jízdy hlavního závodu skončily úspěchem a celkový výsledek závodu potěšil.

Oběma jízdám třídy 250 ccm dominoval Ital Andrea Bonacorsi, loňský mistr evropských stopětadvacítek. První závod vyhrál před domácím Rickem Elsingem a Petrem Polákem, ve druhém zvítězil nad domácími soupeři Dave Kooikerem a Kjelem Verbruggenem, Petr byl pátý. Kdyby se mu podařilo překonat ještě čtvrtého Kjilse, byl by celkově „na bedně“, takhle skončil čtvrtý. A to je výsledek, kvůli kterému si může více věřit před naskočením do dalšího kola letošního kolotoče Velkých cen.

Výsledky třídy 250 ccm:

1. Andrea Bonacorsi (It.) 100 b., 2. Dave Kooiker 81, 3. Kjel Verbruggen (oba Niz.) 79, 4. Petr Polák (ČR) 77, 5. Rene Boer 68, 6. Chris Nills (oba Niz.) 67.

Jeffrey Herlings měl ve třídě 450 ccm několik vážných soupeřů, tím hlavním byl uzdravený Brian Bogers, který mu jen nerad předával vedoucí pozici v obou jízdách. Za nimi dojel jednou Cyril Genot, podruhé náš známý, Max Nagl. I zde byla pro vedoucí jezdce účast v závodě vítanou součástí přípravy na další kola mistrovství MXGP.