25.06.2021
Boj s celosvětovou pandemií neutichá ani letos a znovu má dopady na konání mezinárodních akcí. Sajdkárkros je zasažen více než jiné motoristické sporty. Mnozí vkládali naději na uspořádání plnohodnotné sezony 2021, ale bohužel realita je jiná. Nepříznivé zvěsti nad německými i švýcarskými podniky, které již delší dobou kolovaly sajdkárkrosovou scénou, se stávají neblahou skutečností. Zahajovací podnik MS sajdkár v německém Strassbessenbachu, naplánovaný na 1.8.2021, je zrušen. Bohužel podobný scénář se píše i u srpnové Velké ceny Švýcarska v Roggenburgu.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

S nepříznivou zprávou přišel promotér MS sajdkár APO Multicam. „S velkou lítostí a zklamáním musíme oznámit zrušení dvou nejprestižnějších GP 2021 z důvodu nejistoty probíhající pandemie Covid-19. Úvodní závod plánovaný na 1. srpna v německém Strassbessenbachu se spolu s populární švýcarskou akcí v Roggenburgu 29. srpna staly obětí neustále se měnících opatření mezi zeměmi,“ se praví na jejich stránkách.

Pořadatelé z obou zemí to odůvodňují velkými komplikacemi při dodržení tamních vládních nařízení. „Doufali jsme až do úplného konce, ale bohužel jsme nemohli dosáhnout žádných odchylek nebo kompromisů s odpovědným úřadem. Velká akce za těchto podmínek není realizovatelná ani při největším úsilí,“ sděloval pořadatel z MSC Strassebessenbach.

Bohužel ani bez diváků není možné uspořádat sajdkárkrosové závody. „Sajdkárkrosový sport značně závisí na divácké návštěvě, což aktuálně není v žádném případě zaručeno,“ vysvětluje promortér. Z toho důvodu se obě země raději vzdaly pořadatelství, ale hlásí, že jsou v příštích letech znovu připraveni!

Mistrovství světa sajdkár se nyní skládá z pěti podniků. Na jeho aktuální podobu se můžete podívat níže:
(joh)
25.6.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.