28.06.2021
O uplynulém víkendu se na malebné trati pod Vírskou přehradou konal již 4. ročník Vírských serpentin. Na trati dlouhé 2 900 metrů mohli diváci pozorovat třaskavé bitvy o nejrychlejší časy. Z vítězství se na konec radoval v sobotu Ferdinand Madrian s Normou a v neděli uzmul prvenství Andreas Stollnberger na Dallaře.
autaAuta

Na malebné trati, která se klikatí z pod úpatí Víra až na vrchol k Bystřici pod Pernštejnem, se sešlo přes 100 startujících, kteří se vydali k druhému závodu Maverick Hill Climb Czech 2021. Na Víru si každý z jezdců musí přijít na své – rychlé zatáčky, uzavřené zatáčky, rychlá rovina, prostě vše, co by na kopci mělo být.

Na Víru jsme mohli opět vidět mezi startujícími rakouskou legendu Ferdinanda Madriana, který sem přijížděl s cílem prohnat domácího borce Davida Komárka s Mc F1 EVO. Dále ve startovním poli nechyběla současná nejrychlejší dáma Kristýna Fillová se zelinkavým Mitsubishi HULK 9 a mnozí další borci.

SOBOTA
V sobotu již časně z rána se rozezněly zvuky motorů v malebném údolí pod přehradou Vír, která se vyskytuje jen kousíček od této nádherné trati. Jak mohli diváci, kterých na tento závod vyrazila docela velká houšť, pozorovat tak v sobotních dopoledních trénincích byl nejrychlejší David Komárek s jeho Mc F1 EVO, který nadělili Madrianovi v trénincích přes 2 sekundy.

Kvůli častým technickým problémům na vozech některých zúčastněných se sobotní program natahoval do pozdních večerních hodin, ale i tak bylo na co koukat. Po první rozjížďce a novém traťovém rekordu v podobě Komárka všichni čekali, jestli ve večerních hodinách na studenější trati, která již nebyla tak rozpálená od slunce Komárek ještě zrychlí. Bohužel ve rozhlase se najednou ozvalo, že po startu do druhé jízdy jeho vůz vypověděl službu.

Sobotní závod tudíž vyhrál Ferdinand Madrian, druhý skončil Michal Novický a pro třetí místo si dojel další „plackař“ Zdeněk Chudoba.

Celkové sobotní výsledky:
1. Ferdinand Madrian – SKI/Modřice Mad Racing Power – Norma M20FC McLaren – 2:44,87
2. Michal Novický – REC Group – Ligier JS49 Honda – 2:46,19
3. Zdeněk Chudoba – Powertti – Norma M20F – 2:46,44
4. Andreas Stollnberger – Team Tersch Austria – Dallara 302 – 2:48,29
5. Kristýna Fillová – KRTZ Motorsport – Mitsubishi HULK 9 – 2:58,23
6.František Grüner – Grüner Motorsport – BMW 340i e30 – 3:01,27

NEDĚLE
Již po sobotním závodě bylo jasné, že David Komárek se svým týmem KRTZ Motorsport nezvládnou opravit jeho závodní náčiní v podobě Mc F1 EVO v depu na kopci. Jelikož do nedělního závodního dne nenastoupil ani Ferdinand Madrian, tak byli všichni zvědavi, kdo ovládne druhý závodní den.

V podobě favoritů se rázem ocitli domácí jezdci Novický s Chudobou, ale i těm dokázal v nedělním programu pěkně zatopit další rakouský jezdec Andreas Stollnberger s Dallarou 302.

Na konci dne tak svítilo ve výsledkových listinách po třaskavém a velmi napínávém boji u prvního místa jméno Andrease Stollnbergera, druhý skončil Zdeněk Chudoba a pro třetí místo si dojel Michal Novický.