09.07.2021
Minulý víkend jsme konečně odstartovali Kůta MMČR MX 2021 v Pacově. Níže si můžete přečíst, jak tento závod hodnotí několik týmů a s jakou představou jedou do Jinína. Čekají nás bitvy nejen nově zařazených mladíků na strojích 85 ccm, kteří nahradili po letech holky. Ty se naopak přesunuly k juniorskému šampionátu. Hlavním tahákem bude jistě souboj světových jezdců ve třídě MX1, a to Maxe Nagla a Joseho Butrona.

Osička MX Team

"Z prvního závodu v Pacově se přesouváme do Jinína. Ve třídě MX2 se loňskému mistrovi Šimonu Joštovi podařilo vystoupit na nejvyšší stupínek (3 a 1), takže velká spokojenost, že se podařilo šampionát odstartovat tímto výsledkem a že vezeme do Jinína červenou tabulku. Skvělý výkon předvedl také Tomáš Kohút, kterému druhá a čtvrtá příčka daly celkové 3. místo a na podium tak vystoupil spolu se Šimonem. Jelikož se Tomáš vrací do závodění po tříleté pauze, doufali jsme, že se mu na českém mistráku mezi silnou konkurencí podaří umístit do TOP5. Takže s podiem maximální spokojenost a doufáme, že se tak bude dařit i v dalších závodech. Kdo se naopak nemůže dostat do formy, je Martin Krč v kategorii MX1. V Pacově bral celkové 7. místo, což určitě není výsledek, se kterým by byl spokojen. Musíme zjistit, zda je chyba v nastavení pérování, nebo čím to je, že se Martin na motorce necítí vůbec dobře a tvrdnou mu předloktí. Doufejme, že do Jinína už to bude o něco lepší a Martin si začne závodění užívat."

Orion Racing team

"V neděli byl v jihočeském Pacově konečně odstartován letošní český motokrosový šampionát. Naši zástupci z Orion Racing Teamu byli tentokrát na trati hodně vidět. Nejdříve byl v nejslabší kubatuře 85 ccm celkově stříbrný Dominik Kučeřík (537) a ještě čtvrtý skončil Martin Červenka (418), Veterány jasně ovládl zkušený matador Petr Bartoš (111), ve třídě MX2 bral po boji druhé místo Petr Rathouský (99) a v MX1 byl Bartoš celkově šestý(!), Jonáš Nedvěd (202) jedenáctý. Těšíme se samozřejmě do Jinína a doufáme minimálně ve stejně dobré výsledky jako v Pacově," říká manažer týmu Petr Kovář.

JD Gunnex KTM Team

"Španělský jezdec českého týmu JD Gunnex KTM Racing Teamu José Butron ovládl obě jízdy kategorie MX1 Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Navzdory početně nižší očekávané konkurenci potvrdil svou jezdeckou extratřídu a například ve druhé rozjížďce nechal za sebou druhého soupeře v pořadí o dvacet sekund. Druhý jezdec týmu Filip Neugebauer získal jedno druhé místo ve třídě MX2. Doplatil totiž na banální chybu mechanika týmu, který nepřijel s motocyklem včas do předstartovního prostoru. Závodník se tak nemohl rozjížďky zúčastnit. Ve druhé jízdě odstartoval Neugebauer jako první, ale v dalším průběhu doplatil na problémy s „tvrdnoucím“ zápěstím. Získal však cenné body za druhé místo, kterého ho udržují ve hře o domácí titul.

Jiří Jankovský, šéf JD Gunnex KTM Racing Teamu: „Chtěl bych poděkovat Josému, že navzdory nižší konkurenci nic nepodcenil a v Pacově suverénně vyhrál. Už se těším na další víkend v Jiníně, kde se potkáme s Němcem Maxmilianem Naglem a to budou zajímavé souboje. Chtěl bych se současně omluvit Filipu Neugebauerovi za naprosto neomluvitelnou chybu mechanika, která ho připravila o spoustu bodů. Každopádně Filip po tvrdé zimní přípravě v další rozjížďce zabojoval a ukázal, že se s ním v boji o titul musí počítat.

Radek Větrovský prokázal svou rychlost, ale stále ještě doplácí na hendikep s kondicí. Ovšem pod dohledem Ivana Rybaříka intenzivně pracuje a věřím, že do dvou měsíců bude fyzicky zase zpátky. Mladý slovenský talent Jaroslav Katriňák je po zlomenině ruky, ale zodpovědně dohání fyzičku a s jeho přístupem jsem opravdu spokojený.“

Yamaha Čepelák Racing Team

MX2 Lupač David: "
Odbyl si svou premiéru v seniorském mistrovství, a tak se jednalo hlavně o sbírání zkušenost. Ale i když byl jeden z nejmladších, určitě se neztratil a umístění 31 a 30 jsou pro něj další motivací. Po této zkušenosti se David určitě bude účastnit dalších seniorských závodů."

VMX Zdeněk Blábolil: "Také premiéra, tentokrát ve veteránské kategorii, dvě druhá místa jsou skvělým výsledkem a potvrdila Zdeňkovu poctivou přípravu. V Jiníně bychom rádi na tyto výsledky navázali."

HULHO Motocross team

"V Pacově jsme určitě nezůstali za osobním očekáváním. Našim jezdcům se podařilo projet cílem na bodovaných příčkách, kdy Ruda Weschta v druhé jízdě skončil na 8. místě, což nás určitě potěšilo. Věříme, že v průběhu sezóny, pokud bude fit, se jeho výsledky ještě zlepší. Ladislav Červenka měl v druhé jízdě bohužel technický problém motorky a jízdu tak nedokončil.  Správci jinínského areálu dokáží díky vybudovanému areálu připravit závody na vysoké úrovni i pro mezinárodní podniky, proto se sem jako na letošní druhý závod určitě těšíme."

Motosport Chýnov v AČR

"V Pacově se odjely krásné závody, přálo počasí a byla parádní divácká kulisa. Radost našemu týmu udělal především Markus Rammel, který vybojoval celkové čtvrté místo ve třídě MX2. Tento jezdec bude naším hlavním koněm také na dalším závodě v Jiníně. Tam se mu podařilo výborně zajet v rámci juniorského šampionátu v červnu, když skončil druhý ve třídě MX2 Junior. Cílem je dostat se do TOP3 této třídy v seniorském MMČR."

Autor: Dominika Nováková