15.07.2021
Složitá doba si žádá reakci, aby bylo dostáno všem slibům a kvalitní soutěže. Promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu a FIM tak reagují na pandemickou situaci a přicházejí s novým formátem pro MS sajdkár pro sezonu 2021. Její podobu si můžete níže prostudovat!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na letošek se zatím aktuálně počítá jen s pěti Velkými cenami v Estonsku, Nizozemsku, Německu a dvěma v ČR. Znovu tak do kalendáře promluvila neutichající celosvětová pandemie, která ho výrazně zeštíhlela. Aby se objem závodů navýšil, pojedou se na každé GP tři rozjížďky, což s sebou přinese i upravení harmonogramu zejména u sobotní kvalifikace.

Ta se bude skládat ze dvou měřených trénincích. Nejrychlejších dvanáct z každé skupiny pak postoupí přímo do finálových jízd. Ostatní se přesunou do tzv. poslední šance, z které jako obvykle postoupí šest nejrychlejších.

Třicet postupujících z kvalifikace pak pojede ještě v sobotu večer jednu rozjížďku v délce 30 minut a dvou kol.

Nedělní program bude takový, na jaký jsme zvyklí. Proběhnou zbývající dva závody. Každá letošní Grand Prix bude tak sestávat ze tří jízd, takže celkově za sezonu bude odjeto patnáct závodů. Bodování posádek bude stejné a GP vyhraje vždy ten s nejvyšším počtem bodů. Při stejné dělbě bodů bude rozhodovat výsledek z třetí jízdy. Podle FIM bude dále vypracována nová stupnice pro tzv. Prize money.

Na bližší detaily se můžete podívat na stránkách fim-moto.com: https://www.fim-moto.com/fileadmin/user_upload/Documents/2021/BIS_AMENDMENTS_2021_SIDEWC_REGS_E.pdf
(joh)

15.7.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.