18.07.2021
Kdo si počká, ten se dočká, si mohou říci v Belgii. Půst od sajdkárkrosu ale trval u nich díky pandemii pekelně dlouho. Fanoušci i jezdci svůj šampionát netrpělivě vyhlíželi od jara, ale dočkali se ho až v neděli 18.7.2021 ve Wachtebeke. Své mistrovské umění na něm bezesporu rozvinul bývalý mistr světa Marvin Vanluchene, který ho se svým spolujezdcem Robbiem Baxem ovládli.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Belgická natěšnost se podepsala pod slušnou návštěvou i jezdeckou účastí. Na plném dvacetičlenném roštu měly podíl i ostatní belgické federace, které ve stejném termínu žádné závody neuspořádaly a společně propagovaly ten ve Wachtebeke.

O prvenství a pořadí na stupních vítězů se přetahovali největší belgické hvězdy – Vanluchene, Sanders či Van Daele. V jejich boji měl navrch Vanluchene, který vždy vítězství přiklonil na svou stranu a stal se po zásluze králem úvodního podniku. Zbývala tedy bitva o druhé a třetí místo, o které svedli souboj Sanders a van Daele. Rozhodla druhá jízda, která byla lepší pro van Daeleho. Top5 pak završili Delmotte-Valcke a Briers-van de Plas.


Celkové výsledky:


1. #1 : VAN LUCHENE MARVIN – BAX ROBBIE 50
2. #723 : VAN DAELE JASON – SMEUNINX TIM 42
3. #9 : SANDERS DAVY – LEBRETON RUDOLPHE 42
4. #25 : DELMOTTE YENS – VALCKE JOEY 34
5. #15 : BRIERS MARCO – VAN DEN PLAS KENNY 31

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

(joh)
Foto: Dries Dewitte

19.7.2021

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.