21.07.2021
Každý závod většinou přináší zajímavé momenty. Nejinak tomu bylo v případě druhého kola německé série ADAC MX Masters, kterou hostil uplynulý víkend Tensfeld. Francouz Tixier byl obviněný ze skákání na žlutou vlajku v pohybu, což pro něj znamenalo diskvalifikaci. Sarholz KTM motokrosař však následně s pomocí videa dokázal, že na žlutou vlajku neskákal. I přesto se mu ředitelství závodu vysmálo a penalizovali ho.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Prohlášení Jordie Tixier po diskvalifikaci v Tensfeldu:


„Minulý víkend jsem závodil na německém mistráku (ADAC MX Masters). Tento podnik se bohužel konal ve stejný termín jako další MXGP. I tak jsem se rozhodl pro start v Německu z důvodu respektu ke smlouvám s partnery, Teamem Sarholz a ADAC organizátory. Ve druhém závodě jsem dostal od německého ředitele závodu diskvalifikaci za skákání na žlutou vlajku. Veřejně však prohlašuji, že jsem na žlutou vlajku neskákal. Znám rizika, která náš sport přináší a nikdy bych neriskoval život jezdce, který je právě na zemi.

I přes četná svědectí a stížnost (protest v podobě videa, které ukazuje, že jsem na žlutou vlajku neskákal) ze strany mého týmu komisi motokrosu, se s námi nechtěl ředitel závodu o ničem bavit. Našli si totiž další záminku: údajně jsem se dotkl žluté vlajky (a tohle všechno mi vysvětlovali a celou dobu se mi smáli do obličeje). V Německu bojuji o titul s Maxem Naglem, kterého si velmi vážím. Ale musím bohužel připustit, že občas má někdo vůli ublížit dalšímu z jezdců a neváhá přitom zneužít svých pravomocí, což má následně velký dopad. Z mého pohledu se jedná o sportovní nespravedlnost, kdy zaujatý člověk zneužil své pravomoce a za mě to na náš sport hází akorát špatné světlo. S týmem jsme rozhodnuti nadále férově bojovat až do samotného konce šampionátu. Děkuji Sarholz Teamu za veškerou podporu.“
 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh)
Zdroje: Gatedrop, Socials Jordie Tixier
Foto: archiv Jordi Tixier
21.07.2021 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.