21.07.2021
Pětatřicetiletý Španěl se vrací do seriálu MotoGP po třech letech. Do závodu na okruhu Red Bull Ring nastoupí jako testovací jezdec rakouské KTM, kde plní od roku 2019 roli testovacího jezdce.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Španěl se naposledy na dráze při závodu Grand Prix představil v roce 2018 na okruhu ve Valencii, jednalo se tak o jeho poslední start za tovární Hondu, kde strávil mnoho sezón po boku Nickyho Haydena, Caseyho Stonera a nakonec i Marca Marqueze.

 

Jak si tento jezdec poradí po třech letech s čím dál zrychlujícím se prostředí Mistrovství světa silničních motocyklů se dozvíme již první srpnový víkend.

 

„Už je to dlouho co jsem jel naposledy závod a samozřejmě mentalita pro Grand Prix je zcela jiná od testu. Mým cílem pro Grand Prix bude vyzkoušet všechny věci v závodním režimu. Rád bych pochopil požadavky, které jezdci můžou mít na různé aspekty. Sledováním závodů z domova můžu odhadnout zlepšení motorek, ale abychom lépe pochopili nové technologie MotoGP nebo závodní strategie, proto bude tato divoká karta,“ uvedl Dani Pedrosa.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj: KTM/MotoGP
Foto: Dani Pedrosa
21.7.2021

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.