04.08.2021
Hrušovany nad Jevišovkou, přezdívané jihomoravské monte carlo, se již o nadcházejícím víkendu znovu stanou dějištěm jedinečných závodů supermota, motokár a čtyřkolek přímo v ulicích města, kde se představí elitní jezdci nejen z Česka, ale i ze zahraničí.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Dvoudenní adrenalinem našlapaná akce, která je bez pochyby jedinou svého druhu v ČR, je stejně jako vloni vypsána hned ve čtyřech soutěžních kategoriích. Jezdci tak mohou poměřit své síly ve třídách supermoto S1, supermoto S2, čtyřkolky a motokáry, přičemž přihlašování závodníků je stále možné prostřednictvím registračního formuláře na oficiálních stránkách závodu https://www.supermotard.cz, kde je vyvěšen i oficiální program akce a další podrobnosti.

 

Zatímco seznamy závodníků ještě nejsou definitivně uzavřeny, jedno je již předem jisté – úzké a nebezpečné pasáže závodiště nacházejícího se přímo v samotném centru Hrušovan nad Jevišovkou divákům slibují napínavé souboje od začátku až do konce jedné z nejvýznamnějších motoristických událostí na Moravě. Závodní program začíná v sobotu 7. srpna půl jedenácté exhibiční jízdou Lamborghini Super Trofeo týmu Mičánek Motorsport, přičemž následovat budou volné tréninky, na které navážou od 14 hodin kvalifikace všech vypsaných tříd. První kolo závodních rozjížděk odstartuje přesně ve čtyři. 

 

Nedělení den, tedy 8. srpna, pak začne již v deset dopoledne opět exhibiční jízdou lamba a volnými tréninky všech tříd, přičemž odpoledne bude patřit dvěma kolům ostrých závodních rozjížděk. Slavnostní vyhlášení vítězů je pak v plánu na 18. hodinu.

 

 

Během celého víkendu bude připraven i pestrý doprovodný program v podobě zábavních atrakcí nejen pro děti a adrenalinu chtiví návštěvníci nebudou ochuzeni ani o možnost zažít závodní trať na vlastní kůži během jízdy v safety-caru a při troše štěstí i ve zmíněném speciálu Lamborghini SuperTrofeo. Sobotní podvečer navíc přímo na hrušovanském náměstí zpestří zápasy MMA a K1 či koncert revivalové kapely Katapult a v deset večer se návštěvníci mohou těšit na další legendární afterparty v hrušovanském klubu Veset. 

 

Vstupenky budou k dostání na místě hned na několika pokladnách na různých místech tratě. Za celodenní lístek v sobotu návštěvníci zaplatí 400 Kč v neděli pak 300 Kč. Víkendová vstupenka bude stát 500 Kč. Děti do pěti let věku mají vstup zdarma, od pěti do patnácti let věku pak za 100 Kč na den. K dostání budou i oblíbené VIP vstupenky – v sobotu za 1 300,- Kč, v neděli za 1 000 Kč a celovíkendová pak vyjde na 2 000,- Kč.


Za novodobou tradicí hrušovanského městského závodění stojí podnikatel a taktéž bývalý závodník Tomáš Ševčík. Právě on se před více než deseti lety rozhodl znovu navázat na známé motokárové závody, které se v ulicích města Hrušovany konaly již před několika desítkami let, a navíc je obohatit ještě o třídy supermotardů a čtyřkolek. A právě díky Tomášovi a práci jeho týmu se z těchto původně lokálních závodů stala skvělá motoristická show, na kterou se sjíždějí tisíce fanoušků a desítky závodníků nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Rozhovor s Tomášem o tom, jak probíhají přípravy takového závodu, si můžete přečíst ZDE.

 

Oficiální FB událost Supermoto 2021: https://www.facebook.com/events/253824106442969

Oficiální FB událost afterparty: https://www.facebook.com/events/527617908404461/

Fotogalerie z loňského ročníku: https://www.motolevel.com/clanek-11171-hrusovanske-supermoto-nabidlo-jedinecnou-adrenalinovou-podivanou

 

Zavzpomínat na loňský ročník můžete také prostřednictvím krátkého video-shrnutí z dílny týmu Mičánek - Motorsport:

 

Autor: Václav Volf (vvf)

04. 08. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.