07.08.2021
Od brzkého rána se na mosteckém okruhu opět rozeznívá zvuk krásných strojů. Dnešní program byl započat kvalifikacemi. Kvalifikaci kubatury WSBK ovládl britský jezdec Jonathan Rea. Nejrychlejším jezdcem Supersportů se stal Manuel Gonzalez. V kategorii SSP300 skončil na fantastickém druhém místě Oliver König.
silniceSilnice

WSBK:
Superpole – Britský král, dosavadní nejrychlejší čas na jedno kolo a první pozice na startu nepatří nikomu jinému, než Jonathanu Reovi. Za ním skončil druhý turecký jezdec Toprak Razgatlioglu a třetí skončil s červenou Ducati Scott Redding. Karel Hanika skončil při své premiéře ve WSBK na 13. místě, ze kterého odstartuje ve 14:00 do první závodní jízdy.

SSP:
Superpole – Na startovním roštu bude na pole position stát Španěl Manuel Gonzalez, který se svojí Yamahou. Druhý v šestistovkách skončil bývalý jezdec kategorie Moto2 Dominique Aegerter a pro třetí skončil taktéž bývalý závodník z prostředí MS motocyklů Philipp Oettl. Z český jezdců se lépe dařilo Ondrovi Vostatkovi, který si vyjel 21. pozici a Jiří Mrkývka obsadí na roštu 33. místo.

SSP300:
Superpole – Nejrychlejším mužem dnešního Superpole nejslabší kategorie SSP300 se stal nizozemský jezdec Victor Steeman s KTM. Fantastické druhé místo na startovním roštu vyjel český jezdec Oliver König na Kawasaki a třetí místo na roštu bude patřit Adrianu Huertasovi ze Španělska. Další z našich nadějí Petr Svoboda obsadil místo 19., Filip Feigl bude stát na roštu na místě 34. a Matyáš Červenka skončil 40.