30.08.2021
Český svátek pro všechny juniorské motokrosaře se neúprosně blíží. V termínu 4.-5.9.2021 se na trati Blanská kotlina v Kaplici uskuteční Mistrovství Evropy v motokrosu kategorií 65 a 85 ccm. Zároveň s ním se pojede také závod Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu juniorů a žen.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po dlouhých 20 letech se Kaplice znovu dočká nejlepších evropských, juniorských jezdců. Pro samotné město se jedná o významnou událost, proto i přípravy na ni tomu odpovídají.

„Blanská kotlina se na tak velký závod připravuje již 2 roky. Její areál i zázemí doznal značných změn a nyní vypadá velmi malebně. Doufáme, že jezdci z motokrosových velmocí, zvyklí na vyšší standard, budou naprosto spokojeni,“ říká předsedkyně klubu Blanka Vaněčková.

Víkendové klání nabídne kromě zápolení nejlepších juniorů z Evropy také závody Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu juniorů a žen, kde naposledy právě závodníci z MX2 junior a žen uchvátili napínavou podívanou.

Program zahrnuje sobotní kvalifikace a v neděli hlavní závody. Fanouškům i všem zúčastněným bude dopřáno kromě sportovního zápolení i večerní MXpárty. Při té příležitosti se v městském parku v Kaplici v sobotu v 18:30 uskuteční slavnostní zahájení, na kterém budou představeni všichni juniorští jezdci z Mistrovství Evropy. Po něm bude následovat koncert zpěvačky Dashy s Pájky Pájk Martina Kumžáka a dále vystoupí i DJ Fanda, který ukončí své vystoupení v 1 hodinu v noci. Během koncertu bude také probíhat i charitativní sbírka na podporu Ondřeje Šedivého z Kaplice, který se dodnes potýká s vážnými následky po pádu na motocyklu.

Věříme, že si společně užijeme sportovně kulturní víkend. Nenechte si ho proto ujít a příjměte naše srdečné pozvání do Kaplice!

TZ: AMK Kaplice

(joh)
30.8.2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.