11.09.2021
V sobotu se na okruhu v belgickém Zolderu opět po čtrnácti denní pauze rozběhl kolotoč Mistrovství Evropy tahačů. Na startu závodu samozřejmě nechybí ani český tým Buggyra Racing v čele s Adamem Lackem. Ten dnes dojel v prvním závodě na místě čtvrtém a druhý opanoval!
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

1. Sobotní závod:
Do dnešního prvního závodu nastupoval jako vedoucí závodník průběžného pořadí Maďar Norbert Kiss, následován druhým Lenzem a třetím Lackem.

 

Do závodu si nejlepší pozici v Superpole vyjel jezdec červeného MANu Kiss, následován druhým Jochenem Hahnem na Ivecu a třetím Lenzem na zelenočerném MANu. Adam Lacko uzavíral první pětici.

 

První sobotní závod přes veškerou snahu Jochena Hahna opanoval stylem start-cíl Norbert Kiss, který opět ukázal, že když jsou podmínky na trati přijatelné, tak je těžké tohoto borce překonat. Druhý dojel do cíle Jochen Hahn, který byl ovšem penalizován 40 sekundami za dvojnásobné překročení povolené maximální rychlosti, a tak se na druhé místo dostal jeho krajan Sascha Lenz. Třetí skončil matador Albacete a pro čtvrté místo si dojel Adam Lacko.

 

Výsledek prvního závodu:
1. Norbert Kiss – MAN – 23:41.047
2. Sascha Lenz – MAN – 23:50.921
3. Antonio Albacete – MAN – 23:51.960
4. Adam Lacko – Buggyra – 23:52.345
5. André Kursim – IVECO – 24:02.517

7. Téo Calvet – Buggyra – 24:12.973
13. Aliyyah Koloc – Buggyra – 24:27.416

 

2. Sobotní závod:
Do druhého handicapového závodu si, jak je dobře známo, první osmička ze závodu číslo 1 obrací své pořadí.

 

Na pole position tudíž stála jedna ze dvou dam ve startovním poli, a to Steffi Halm, následována jezdcem českého týmu z Roudnice nad Labem, Téo Calvetem a ze třetího místa startoval René Reinert.

 

Jelikož před začátkem druhého závodu se nad závodním okruhem prohnala větší přeháňka, tak byl start závodu o 10 minut odložen a první dvě kola se jela pod žlutými vlajkami, což znamenalo, že jezdci se nemohli předjíždět.

 

Po odjetí dvou kol ovšem byly vyvěšeny zelené vlajky a one man show v podání Adama Lacka mohla začít. V té době na pátém místě jezdící Lacko zakusoval jednoho soupeře za druhým, až se dostal na druhé místo za Steffi Halm a netrvalo dlouho a český „vodník“ se dostal i před ženu jemného pohlaví.

 

V té době vedoucí Lacko uháněl na prvním místě směrem k cíli, jak mu síly stačily, ale za ním se děly věci! Neustálý boj ve skupince, ve které bojovali jezdci Reinert, Kursim, Calvet, Lenz, Albacete a Kiss dospěl do takového stádia, že na většině kamionů nezůstal jeden plast celý. A všichni dojeli do cíle otrhaní jako samice po zápase. Nejlépe si nakonec v této skupince počínal mladičký Francouz Téo Calvet a dovezl svoji Buggyru na krásném třetím místě. Je to vůbec poprvé v letošní sezóně, co se na stupních vítězů objevují oba borci roudnické stáje zároveň.

 

Výsledky druhého závodu:
1. Adam Lacko – Buggyra – 26:14.995
2. Steffi Halm – IVECO – 26:19.540
3. Téo Calvet – Buggyra – 26:35.885
4. André Kursim – IVECO – 26:36.617
5. René Reinert – IVECO – 26:38.429

13. Aliyyah Koloc – Buggyra – 27:04.047

 


Celkové výsledky naleznete ZDE.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Foto: Buggyra, archiv týmů
11.9.2021

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.