12.09.2021
Floridský závodník Malcolm Steward podepsal dvouletou smlouvu na účast v AMA SX a AMA MX sérii za Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team. Osmadvacetiletý Malcolm bude startovat na stroji FC 450 Rockstar Edition a předvede se v nových barvách už 8. ledna v rámci úvodního závodu AMA Supercross šampionátu v Anaheimu.

Malcolm Stewart se k novému angažmá vyjádřil takto:
„Mám radost, že se mi podařilo podepsat dvouletou smlouvu na celé halové a outdoorové šampionáty. Je to pro mě ohromná příležitost a jsem si jistý, že z ní vykřešu nic jiného, než jen pozitiva. Vždycky jsem chtěl závodit na Husqvarně, protože spoustě jezdcům se na těchto motorkách v minulosti dařilo. Během léta jsme udělali kus práce. Zapojil jsem se do tréninkového programu Aldona Bakera. Jsem si vědomý, že mě čeká spousta změn, ale těším se na vše, co se bude dít. Nemohl jsem si nevšimnout několika úspěšných jezdců, kteří byli součástí „The Baker’s Factory“, a chci být jedním z nich. Cítím, že tohle je pro mě ta správná příležitost, kterou hodlám v následujících letech naplno využít.“

Připomeňme si highlights Malcolmovy kariéry.
V roce 2021 skončil v AMA SX celkově šestý, v roce 2016 si coby mistr 250SX East připsal první pódium ve třídě 450SX v Salt Lake City, což byl jen začátek jeho úspěšné série, kdy skončil v TOP 5. S Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Teamem čeká na Malcolma nová výzva, protože znovu pojede oba šampionáty, což se dělo naposledy v roce 2014.

Stewart dodal:
„Je to už docela dlouho, co jsem závodil venku, ale beru to tak, že závody jsou závody. Kdykoli spadne startovací žebřík, neexistují žádné negativní vibrace a vždycky to je pouze pozitivní zkušenost. Žiješ tím a vždycky se z toho nějak poučíš, takže se pusťme hezky do práce, protože #27 nebude chybět!“