20.09.2021
Víťa Marek zažívá i letos povedenou sezónu a jeho výsledky ho znovu katapultovaly mezi přední juniorské jezdce z celého světa. Vyhrál ADAC, druhý skončil na Mistrovství světa a v sobotu se stal evropským šampionem. V neděli se představí českým fanouškům při domácím MMČR Junior v Pacově, kde však nebude sedlat svou vítěznou motorku!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na většině závodů, kde jsi v Čechách nastoupil, jsi vyhrál. Neodjel jsi prozatím žádný celý seriál. Jak hodnotíš tvé výsledky na české půdě?

V Čechách to hodnotím velmi dobře, ale kvůli kolizím se závody v zahraničí, které jsou přínosnější, jsem odjel pouze pár závodů. Budete mě moct ještě vidět tento víkend na juniorském mistrovství České republiky v Pacově, kde se představím už ve vyšší kubatuře a to ve třídě 125 ccm.

 

Stal ses německým šampionem ADAC, jaké to bylo tam? V závěru sezóny se začaly objevovat fotografie i s německým Becker Racing. Jedná se o nějakou novou spolupráci s vašim rodinným Cermen Racing Teamem?

Ano, ADAC se vydařil na jedničku, i když to bylo do posledního závodu napínavé. V posledním závodě jsem zvítězil v obou rozjížďkách a stal jsem se mistrem. Určitá spolupráce již proběhla při posledním závodě, ale pro příští sezónu ještě nic pevně dohodnutého není.

 

Na Mistrovství světa v Řecku jsi skončil jako druhý. Když se na ten závod podíváš zpětně, jak na to vzpomínáš?

Závod v Řecku se mi líbil a to i za podmínky, kterou bylo 46 stupňů. To nebylo úplně příjemné, ale první rozjížďku jsem vyhrál a ve druhé jsem měl dobře našlápnuto. Dvě kola do konce jsem upadl v zatáčce a dojel na třetím místě. V celkovém hodnocení jsem skončil druhý, se stejným počtem bodů s prvním.

 

 

V sobotu jsi potvrdil svou skvělou formu při závěrečném závodě Mistrovství Evropy EMX85 a stal ses novým mistrem této třídy. Co říkáš na trať v Riola Sardo?

Závod na Sardinii se jel v hlubokém písku, který nepatří mezi mé oblíbené, ale už od rána jsem se na motorce cítil dobře a trať mi taky seděla. Do první jízdy jsem měl start okolo 7. místa, poté jsem se prodral na 3. místo, na kterém jsem jezdil skoro celý závod, avšak tři kola do konce si jezdec přede mnou zašlápl motorku a mě to tak nakoplo, že jsem o pár sekund zrychlil a v posledním kole dvě zatáčky před cílem předjel prvního. V druhé jízdě jsem měl špatný start, ale po pár kolech jsem se dostal na druhé místo a poté jsem už jenom kontroloval náskok. Věděl jsem, že když dojedu na druhém místě, tak vyhraju i celkově.

 

Dokážeš říct, kdo byl letos tvým největším soupeřem? Jaké spolu máte vztahy třeba v paddocku?

Soupeřů bylo hodně, ale největšími byli Reisulis a Maďar Zanocz. V depu nejsme v nějakých rozepřích, ale nejsme tam ani za kámoše. (smích)

 

Co sezóna 2022? Chystá se přechod na 125 ccm?

Jak už jsem se zmínil, tak tento víkend pojedu v Pacově na stopětadvacítce. Na příští sezónu to necháváme ještě otevřené.

 

 

Připravil: Pavel Horák

Foto: MXGP.com

20. 9. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.