19.09.2021
Víkendového endura ve Světlé nad Sázavou se zúčastnila také česká motokrosová závodnice Kristýna Vítková. Ta využila možnosti poznat novou disciplíny v sedle endurového speciálu BETA. Jak se ji na závodě dařilo?
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tento víkend jsem si odskočila vyzkoušet jinou disciplínu jménem enduro. Zúčastnila jsem se Mistrovství České republiky CAMS ve Světlé nad Sázavou.

 

Sobota pro mě byla těžká, všechno poprvé, všechno nové a ještě do toho cizí motorka. I přes to všechno jsem třídu žen dokázala vyhrát. Neděle pro mě byla mnohem lepší, už jsem věděla, do čeho jdu, a také jsem si to moc užila a znovu jsem vyhrála!

 

Jmenovitě bych teď ráda poděkovat všem, co se na tom podíleli – Rudovi Kavskému, Radkovi Tůmovi, Jonášovi Kavskému, Jakubovi Adamovskému, Míše, tátovi a Jirkovi Vašíčkovi, že jste tam byli semnou a podpořili mě.

 

 

Kristýny jsme se zeptali, jaké pociťovala rozdíly mezi motocrossem a endurem a také, zda ji neovlivňovala její výška.

„Enduro je mnohem delší závod a nejede se tam tak agresivně. Spíš musíš jet na oči a dávat pozor na kameny, kořeny a díry. Co se týče mé výšky, tak mě to hodně limitovalo. Pokaždé, když jsem upadla, tak na krátkou nohu. Chtěla bych říct, že je to velice náročný a smékám klobouk před všemi, kdo to jezdí. Jsem si moc dobře vědomá toho, že jsem si vybrala lehčí enduro!“

 

 

Připravil: Ondřej Novotný

Zdroj a foto: Kristýna Vítková

19. 9. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.