20.09.2021
Počas víkendu 18.-19. septembra 2021 sa na Sardínii uskutočnilo finálové podujatie Majstrovstiev Európy tried EMX65 a EMX85. Na tomto prestížnom podujatí, ktoré bolo súčasťou Majstrovstiev sveta v motokrose MX2 a MXGP, nás reprezentoval mladý a talentovaný Maxim ZIMMERMAN #520. Maxim do finále ME postúpil zo 4.miesta severozápadnej zóny šampionátu a náročnej medzinárodnej konkurencie 35-tich jazdcov z 21 krajín Európy(zo štyroch zón) sa naozaj nezľakol.

Maxim sa predstavil v triede EMX65, kde si v prvej finálovej rozjazde vybojoval 19. miesto a v druhej finálovke sa umiestnil na 27. mieste, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo 24. miesto. Majstrom Európy triedy EMX65 sa stal Lucas Leok (EST), na druhom mieste skončil Dex van den Broek z Holandska a bronz si vybojoval Viktor Leppälä z Fínska ( víťaz našej severozápadnej zóny).

V kubatúre EMX85 si európsky titul vybojoval český talent Vítězslav Marek. Vicemajstrom Európy sa stal Janis Reisulis z Lotyšska a II. vicemajstrom, resp. vicemajsterkou sa stala Lotte Van Drunen z Holandska, ktorá uspela v 42 štartovom poli jazdcov zo šestnástich krajín starého kontinentu.

Maximovi srdečne gratulujeme k jeho premiérovej účasti na finále ME a taktiež k jeho augustovému štartu na MS v motokrose juniorov 2021 v Grécku. Štartom na týchto prestížnych podujatiach získal mnoho skúseností do svojej ďalšej športovej kariéry, v ktorej mu držíme palce!