22.09.2021
V neděli, 19. září se na tradiční trati v Kaplici jel předposlední závod seriálu jihočeského KP v motokrosu. Pořadatelem byl AMK v AČR Kaplice a trať byla připravena jako na MMČR. Celý den bylo ideální počasí pro motokros a tak si na své přišlo všech 119 jezdců. Závod se jel společně se seriálem VVL Cup. Na závody se přišla podívat zhruba pětistovka diváků.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V žádné třídě se zatím nerozhodlo o letošních titulech krajských přeborníků. Ve třídě 65ccm zvítězil poměrně suverénně Josef Vrtal z AMK Zejax před domácím Danielem Cirokem z AMK v AČR Kaplice.  Mezi pětaosmdesátkaři byl nejrychlejší Oliver Schmidt z Motosportu Chýnov, který zvítězil před Adamem Hruškou z Pyšel. Nejmladší třídu jezdců do devíti let na strojích o obsahu 50ccm vyhrál David Hroch z Kladrub.

 

Ve třídě Hobby MX2 byl nejlepší Dominik Vaněk na 125ccm před Iljou Smolinem z Dolních Břežan. O vítězství při shodě bodů rozhodla až druhá jízda. Mezi jezdci třídy Hobby MX1 chyběl lídr seriálu Tomáš Vituj. V Kaplici si to o vítězství v této třídě rozdali nakonec úspěšnější Simon Weninger z Rakouska před svým krajanem Nico Halmetschlägerem, který se však dostal do čela seriálu.

 

Ve třídě Veterán zvítězil s nevídaným náskokem průběžně druhý muž této třídy v seriálu MMČR Zdeněk Blábolil z Yamaha Čepelák RT, druhý byl zkušený Adolf Straka z Motosportu Chýnov. Ten byl nejlepší i mezi zvlášť hodnocenými padesátníky. Mezi jezdci nad 60 let pak zvítězil Miroslav Kukrál z PP Racing teamu.

 

Ve třídě MX2 (HR Technik cup) jde jasně za obhajobou loňského titul Jaroslav Strnad z IDS Stavby, Zvítězil i v Kaplici, druhý byl Daniel Schatz z Rakouska, třetí pak Roman Šebesta z týmu J.S. MX Racing. Ve třídě MX1 (HR Technik Cup) zvítězil dle očekávání absolutně nejrychlejší muž celého dne Rudolf Plch z týmu Extreme Motorsport, který si vede dobře i v MMČR Senior a také v rakouském šampionátu. Na druhém pak místě byla stálice jihočeského KP Martin Häringer ze Zalužan, který vede seriál této třídy a bronz si z Kaplice odvezl matador Michal Gregor z týmu DTM Klubu v AČR.

 

Posledním podnikem bude závod v Jiníně v sobotu, 2. října 2021.

 

TZ SMS Jižní Čechy

Foto: Karolína Hůlová

22. 9. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.