19.09.2021
Už legendární závod se po osmé dostal do cíle. Tentokrát to bylo znovu na trati v Dolním Bousově, kde se sešlo šestadevadesát posádek na fichtlech. Pro všechny zúčastněné to byl neskutečný zážitek a my děkujeme pořadatelům, že jsme u toho mohli být s nimi. Na fotogalerii od našeho redaktora Pavla Horáka se můžete těšit následující týden.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Už po osmé jsme v cíli!

 

I letos se na závod podíváme naším pohledem. Celkem 96 týmů se v Dolním Bousově postavilo na start nejtěžšího závodu fichtlů na světě a co víc, 82 jich projelo cílem a to nějaké skončili jen pár minut před šachovnicovou vlajkou. To je prostě neuvěřitelný, mechanici se sice zapotili a spravování provázelo většinu týmů, ale všichni bojovali. To co jezdci předváděli na trati, ať od těch nejmladších dravců až po zkušené veterány – byl to jedním slovem zážitek.

 

Podzimní termín jsme zažili už po druhé v řadě, noc byla opět velmi dlouhá, ale magická. Tolik světlušek na trati, na to by se člověk vydržel dívat hodně dlouho. Myslíme si, že i když byla trať téměř stejná jako vloni, každý si našel svoji pasáž, která ho bavila. Navíc jsme se snažili připravit co možná nejvíce bezpečnou trať a udržovat ji po celou dobu vyznačenou. Těch úrazů bylo výrazně méně než jiné roky, k čemu určitě pomohla i skvělá viditelnost a vaše zkušenosti. Nad ránem nás pozlobila malá přeháňka, která společně s ujetou tratí udělala povrch ideální spíš na brusle. Rozhodli jsme se závod zastavit a stojíme si zatím, že to bylo správné rozhodnutí. Po opravdu krátké přestávce byl závod restartován a dojeli jsme až do cíle.

 

Jinak závod běžel bez komplikací, chápeme vaši urputnost, ale když opravujeme trať, tak byste alespoň půl metru od nás mohli jezdit. Na konci byl podán protest pro zkracování tratě, k tomu jsme se vyjádřili už v Bousově a je na nás, abychom našli další kontrolní mechanismus k tomu, aby se tak nedělo. Ale o nějaký ten metr (když bylo roztržené mlíko) si to snad zkrátil skoro každý. Ale máme radost, že jsme v průběhu závodu nenašli jediný prohřešek proti pravidlům a to jsme v kontrolním boxu zkontrolovali velké množství týmů.

 

Chtěl bych poděkovat celému týmů, jsme na vás s Pěndou neuvěřitelně hrdí a vážíme si toho, jak jste makali. Jsme hodně mladý tým, ale zkušenosti nám přibývají každý rok a osobně si myslím, že jsme to zvládli dobře, díky! Děkujeme AMKDB za pronajmutí areálu, děkujeme pivovaru Svijany za to, že máme takhle skvělého parťáka. Děkujeme za ceny dalším sponzorům, Trevos, a.s. – česká svítidla, FichtlKrámek. Díky týmu pana Hubálovského za perfektní občerstvení a díky za kvalitní zdravotnickou péči. Díky Pavlu Horákovi – MOTOLEVEL.COM za mediální partnerství, Hoofina FOTO předem velké díky za oficiální fotky a všem co nějakou tu fotku nebo video udělali. Videa budeme shánět a pak z nich uděláme oficiální video, kde letos bude víc záběrů právě od vás.

 

Opět jsme dali do přípravy všechno, co v nás bylo a co nám naše pracovní povinnosti dovolily, věříme, že jste si závody užili na maximum a pokud budeme mít sílu do dalších ročníků, že se opět potkáme na startu nejtěžšího závodu fichtlů na světě! #fichtl24

 

Za celý tým, Láďa

 

Připravil: Pavel Horák

Zdroj: Fichtl MAZEC 24 hodin / Ladislav Stránský

Foto: Hoofina FOTO

19. 9. 2021

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.